Czwartek, 20 czerwca 2024

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Turniej Karate Kyokushin w Żorach. Rywalizowało ponad 300 zawodników [ZDJĘCIA]

25.09.2023 10:02 | 0 komentarzy | juk

Techniki karate w układzie, prezentacja techniki bez kontaktu z przeciwnikiem oraz najbardziej emocjonujące walki z przeciwnikiem. W Żorach odbył się Turniej Karate Kyokushin.

Turniej Karate Kyokushin w Żorach. Rywalizowało ponad 300 zawodników [ZDJĘCIA]
Do startu w zawodach zgłosiło się aż 313 zawodników z 35 klubów reprezentujących 6 światowych organizacji kyokushin.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W minioną sobotę, 23 września w hali MOSiR Żory po raz dziewiąty odbył się Turnieju Karate Kyokushin „SARI CUP”. W tym roku okazja była wyjątkowa, bo 10-lecie swojej działalności świętuje organizator tych zawodów, czyli Klub Sztuk Walki „Shogun” Żory.

Do startu w zawodach zgłosiło się aż 313 zawodników z 35 klubów reprezentujących 6 światowych organizacji kyokushin - KWF, WKO, WKB, IFK, IKO1, IKO6. O 9.30 wystartowały eliminacje i finały kata (techniki karate w układzie, prezentacja techniki bez kontaktu z przeciwnikiem). O 12.00 rozpoczęła się natomiast eliminacje kumite (walka z przeciwnikiem). Po 13.00 rozegrane zostały ćwierćfinały, półfinały i finały kumite oraz odbyło się wręczenie nagród.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory. Turniej SARI CUP 2023 realizowany był w ramach Programu Mikro Granty, którego Operatorem Krajowym jest Fundacja Orły Sportu, finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Pełne wyniki znajdują się w naszej galerii zdjęć.