Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

KS Baranowice-Żory udanie rozpoczął nowy sezon

18.09.2023 11:33 | 0 komentarzy | juk

Kilka tygodniu temu ruszył nowy sezon rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Oczy żorskich kibiców zwrócone są przede wszystkim na KS Baranowice-Żory, który w poprzednim sezonie był o włos od awansu do „Okręgówki”.

KS Baranowice-Żory udanie rozpoczął nowy sezon
Piłkarze drużyny KS Baranowice-Żory pozują do zdjęcia drużynowego ustawieniu w dwóch rzędach na murawie boiska w Baranowicach.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek sezonu 2023/24 jest udany w wykonaniu żorskiej drużyny i pokazuje, że ponownie będzie się ona liczyła w walce o awans. W przerwie między sezonami piłkarze i sztab szkoleniowy pod kierownictwem głównego trenera Adama Adamczyka pracowali nad formą, a zarząd klubu nad odpowiednią jakością i liczebnością kadry, która sprosta rywalizacji w A Klasie oraz C Klasie.

- Zatrzymaliśmy niemal wszystkich najważniejszych piłkarzy. Na wypożyczenia odszedł jedynie Kamil Szymura, który w zespole z Mszany podejmie rywalizację w Okręgówce. Udało nam się za to pozyskać kilku bardzo ciekawych piłkarzy, którzy powinni być dużym wzmocnieniem. Co ważne, wszyscy z nich są żorzanami i wracają do naszego miasta. Oparcie zespołu na zawodnikach z Żor było jednym z założeń naszego projektu, którego celem jest stworzenie mocnej drużyny reprezentującej Miasto Żory w regionie – mówi Piotr Dziadek, Prezes KS Baranowice-Żory.

Wzmocniona została przede wszystkim siła ofensywna drużyny z Baranowic. Największym nazwiskiem jest bez wątpienia Marcin Sobczak, który przyszedł z Zameczku Czernica. To napastnik, który w przeszłości reprezentował m.in. Lecha Poznań, Ruch Chorzów, GKS Tychy czy Pniówek Pawłowice. Do KS Baranowice-Żory dołączył też duet z Polonii Marklowice – napastnik Tomasz Pudełko oraz grający w pomocy i ataku Michał Adamczyk. Linię pomocy wzmocnili Dawid Buchalik, którzy przyszedł z Ochojca oraz Kamil Hein, który do KS Baranowice-Żory trafił z Woszczyc. Z tego samego klubu przybył też nowy obrońca, Marcin Pawłowski.

- Mamy bardzo dobrą drużynę, w zespole panuje świetna atmosfera. Udało się uzupełnić kadrę tam, gdzie były takie potrzeby. Wszystko oczywiście zweryfikuje boisko, ale wierzę, że ten zespół idzie w dobrym kierunku. Co ważne, mamy wielu dobrych zawodników i możemy rotować nimi między zespołami A i C Klasy – podsumowuje Piotr Dziadek. Potwierdzeniem tych słów jest początek sezonu w wykonaniu żorskich piłkarzy. W pierwsze kolejce Football Center Klasy A zawodnicy trenera Adama Adamczyka zagrali na wyjeździe z Zuchem Orzepowice. KS Baranowice-Żory wygrał ten mecz aż 6:1 po golach Marcina Sobczaka (2), Tomasza Pudeło (2), Dawida Buchalika i Artura Kosa. W kolejnym meczu KS Baranowice-Żory na swoim boisku przyjmował Polonię Niewiadom. Gospodarze znów rozegrali bardzo dobre spotkanie, wygrywając 3:0. Bramki zdobyli Marcin Sobczak (2) i Tomasz Pudeło. Trzeci mecz to także trzecie zwycięstwo - tym razem 4:0 na wyjeździe z Borowikiem Szczejkowice, po bramkach Sobczaka (2), Adamczyka i Kosa.

Zimnym prysznicem dla żorskiego zespołu okazało się spotkanie 4. kolejki, w którym na swoim boisku zagrali z Wichrem Wilchwy. Goście pokonali naszą drużynę 3:1. Oznacza to, że nasza drużyna z dorobkiem 9 punktów zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli A Klasy Podokręgu Rybnik (część drużyn rozegrało już 5 meczów). W kolejnym spotkaniu żorzanie zagrali na wyjeździe z MKS 32 Radziejów. Mecz odbył się sobotę, 16 września na boisku w Rybniku-Radziejowie. Żorzanie pokonali swoich przeciwników 2:1.

Kadra pierwszego zespołu KS Baranowice-Żory (występuje bieżąca rotacja między kadrą zespołu A Klasy i C Klasy):
Bramkarze: Fugiel Dawid, Szczotka Bartek, Dudek Grzegorz, Miszczyk Sławek
Obrońcy: Adamczyk Damian, Szymała Kamil, Kurpiński Bartek, Banaś Bartek, Grochowski Zbyszek, Stryjniak Jakub, Cebo Karol, Krasiński Gracjan
Pomocnicy: Buchalik Dawid, Hubka Filip, Wajda Dawid, Adamczyk Michał, Kania Jakub, Szafarczyk Maksymilian, Kołodziej Adrian, Nierada Łukasz, Śliwak Dawid, Adamczyk Aleksander
Napastnicy: Sobczak Marcin, Pudełko Tomasz, Pasko Paweł, Kos Artur, Tomecki Piotr