Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

JKH GKS Jastrzębie przegrał w Nowym Targu

18.09.2023 11:08 | 0 komentarzy | dud

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 3:5 (1:2, 1:2, 1:1). W drugiej i trzeciej odsłonie zespół zaciekle „gonił wynik” i po dwóch golach Jakuba Ižacký'ego odzyskał kontakt z gospodarzami, ale ostatecznie trzy punkty pozostały pod Tatrami. To druga wyjazdowa porażka jastrzębian, którzy we wtorek podejmą na Jastorze GKS Katowice.

Wynik niedzielnego starcia już w 2. minucie otworzył Wiktor Bochnak, wykorzystując odrobinę wolnego pola przed bramką JKH. Hokeiści gości odpowiedzieli ponad sto sekund później, gdy do nowotarskiej siatki gumę udanie dobił Dominik Paś. Podopieczni Roberta Kalabera wypracowali kilka okazji do pójścia za ciosem, jednak na przerwę za sprawą trafienia Patryka Wronki z prowadzeniem zjeżdżali gospodarze. Przy tym trafieniu nie popisała się defensywa, zostawiając reprezentacyjnemu napastnikowi zbyt duże pole manewru.

Drugą odsłonę efektownym trafieniem rozpoczął w przewadze Filip Wielkiewicz, który zaskoczył Jakuba Lackovicia strzałem w okienko zza bramki. W 32. minucie po kolejnym niepewnym zagraniu w defensywie wynik podwyższył Alexander Szczechura i wydawało się, że jest „po meczu”. Tymczasem trzy minuty później efektownym rajdem popisał się Jakub Ižacký, niwelując straty do dwóch trafień.

W 44. minucie powinno być 4:3, ale zespołowi JKH nie uznano gola zdobytego przez Arkadiusza Kostka. W efekcie na bramkę kontaktową oczekiwano aż do 59. minuty, kiedy to podczas power-play krążek po strzale Rastislava Špirko dobił wspomniany już Ižacký. W tej sytuacji Robert Kalaber postawił wszystko na jedną kartę, jednaknie przyniosło to spodziewanego efektu, zaś wynik uderzeniem do pustej już jastrzębskiej bramki ustalił Andrej Themar. Było to pierwsze w sezonie zwycięstwo Podhala Nowy Targ.

Tym samym JKH GKS Jastrzębie poniósł drugą wyjazdową porażkę w tym sezonie. Szansa na rehabilitację pojawi się już we wtorek, bowiem 19 września o godz. 18:00 JKH podejmie GKS Katowice.

PZU Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

źródło: jkh.pl