Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Łucznicy wywalczyli statuetki w upalną niedzielę. Udany I Otwarty Turniej Łuczniczy Powiatu Wodzisławskiego [ZDJĘCIA]

20.08.2023 19:16 | 3 komentarze | ska, FK

Grupa pasjonatów Łucznicy Zawada we współpracy z Klubem Sztuk Walki Sanda oraz LKS Naprzód 46 Zawada zaprosiła w niedzielne przedpołudnie na otwarte zawody łucznicze, w których można było zmierzyć się w kilku kategoriach wiekowych i sprzętowych. 

Łucznicy wywalczyli statuetki w upalną niedzielę. Udany I Otwarty Turniej Łuczniczy Powiatu Wodzisławskiego [ZDJĘCIA]
Wspólne zdjęcie uczestników I Otwartego Turnieju Łuczniczego Powiatu Wodzisławskiego 2023.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łucznicy wywalczyli statuetki w upalną niedzielę. Udany I Otwarty Turniej Łuczniczy Powiatu Wodzisławskiego [ZDJĘCIA]

I Otwarty Turniej Łuczniczy Powiatu Wodzisławskiego zgromadził 36 łuczników oraz liczne grono osób towarzyszących, które przyjechały do Zawady m.in. z Pszowa, Wodzisławia, Rybnika, Radlina i Raciborza. Organizatorzy przygotowali dwie kategorie wiekowe dla dzieci oraz trzy kategorie sprzętowe dla dorosłych łuczników, a także konkurencję dodatkową "Jabłuszko", która okazała się niełatwa dla zawodników. 

- Najliczniejszą grupą podczas naszych zawodów okazali się łucznicy w kategorii "Barebow" - 12 osób, jednak, co warto podkreślić, w turnieju udział wzięło sporo dzieci w kategoriach wiekowych U9 i U13. Łącznie było to 14 młodych zawodników, którym serdecznie gratulujemy - mówi Jakub Elsner, członek grupy Łucznicy Zawada i główny inicjator turnieju. 

Zawodnicy mieli za zadanie uzyskać jak największą liczbę punktów, strzelając do tarcz z wizerunkami zwierząt oraz tarczy kołowej. Dodatkowa konkurencja - "Jabłuszko" polegała na strzale do tarczy z zawieszonej na niej jabłkiem. Wygrywał ten, kto jako pierwszy w swojej kategorii wiekowej przebił strzałą jabłko. 

Statuetki, puchary, pamiątkowe medale i upominki dla nagrodzonych wręczył członek zarządu powiatu wodzisławskiego Jan Zemło wraz z organizatorami. Turniej patronatem honorowym objął Starosta Powiatu Wodzisławskiego Leszek Bizoń. 

- Zawody nie mogłyby się odbyć, gdyby nie wsparcie ze strony Powiatu Wodzisławskiego, radnych powiatowych Gabrieli Kiełkowskiej i Jana Zemło, radnego Wodzisławia Śląskiego i naszego popularyzatora łucznictwa Jakuba Elsnera - wylicza Bartosz Kamczyk, prezes Klubu Sztuk Walki Sanda. Turniej wsparła również firma Eko-Okna i Rada Dzielnicy Zawada. Dzięki dobrej współpracy organizatorzy oprócz statuetek, pucharów i nagród dla zwycięzców, przygotowali również upominki dla wszystkich dzieci, biorących udział w turnieju. 

W I Otwartym Turnieju Łuczniczym Powiatu Wodzisławskiego zwyciężyli:

Kategoria U9

I miejsce - ex aequo Kuba Wycisk i Wojciech Pytlik

II miejsce - Mikołaj Więcek

III miejsce - Julian Kuczera-Kamczyk

Kategoria U13

I miejsce - Milena Chrupcała

II miejsce - Szymon Elsner

III miejsce Olga Jęczmionka

Kategoria "Barebow"

I miejsce - Grzegorz Kowalczyk

II miejsce - Dominik Drużbicki

III miejsce - Monika Koczwara

Kategoria "Łuki olimpijskie"

I miejsce - Kamil Sekuła

II miejsce - Rafał Brzezina

III miejsce - Łukasz Pytlik

Kategoria "Hunting bow"

I miejsce - Grzegorz Chrupcała

II miejsce - Grzegorz Szafraniec

III miejsce - Grzegorz Wycisk