Piątek, 21 czerwca 2024

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Więcej boisk, więcej możliwości. W Żorach zmodernizowano bulodromy

27.07.2023 11:00 | 0 komentarzy | juk
Więcej boisk, więcej możliwości. W Żorach zmodernizowano bulodromy
W Parku Cegielnia zwiększyła się liczba bulodromów z 6 do imponujących 14. (fot. MOSiR w Żorach)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzięki tej inwestycji miłośnicy Petanque inaczej zwanej bulami zyskali znacznie więcej możliwości do uprawiania swojej ulubionej dyscypliny. Zwiększyła się liczbę boisk z 6 do imponujących 14.

Petanque, popularny sport rekreacyjny z korzeniami we Francji, od lat cieszy się ogromną popularnością w Żorach. Pośród malowniczych krajobrazów Parku Cegielnia, to właśnie tam znajdują się boiska, które stały się miejscem spotkań dla wielu pasjonatów tej dyscypliny. Dzięki modernizacji mieszkańcy i odwiedzający będą mogli cieszyć się jeszcze większymi możliwościami grania w bule.

W ramach działań wspierających rozwój Petanque w Żorach Hala Sportowa przy ul. Folwareckiej oferuje możliwość wypożyczenia sprzętu, co ułatwi dostępność dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą grą.

Warto wspomnieć, że 26 sierpnia w Parku Cegielnia odbędzie się Otwarty Turniej Gry w Bule o Puchar Prezydenta Miasta Żory w kategorii dubletów. Dzień póżniej, czyli 27 sierpnia zaplanowano z kolei Otwarty Turniej Gry w Bule o Puchar Dyrekotra MOSiR-u Żoru w kategorii tripletów.