Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Była moc! Ewa Swoboda z rekordem życiowym w Chorzowie. "Ludzie mnie ponieśli"

16.07.2023 20:50 | 0 komentarzy | juk

Fenomenalny bieg Ewy Swobody na Memoriale Kamili Skolimowskiej 2023 w Chorzowie. Żorzanka osiągnęła wynik 10,94 w biegu na 100 metrów. Do rekordu Polski zabrakło zaledwie 0,1 sekundy.

Była moc! Ewa Swoboda z rekordem życiowym w Chorzowie. "Ludzie mnie ponieśli"
Kadr z wywiadu po zakończonym biegu. (fot. TVP Sport)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Imponująco pobiegła dziś (16.07) na Stadionie Śląskim Ewa Swoboda. Sprinterka rodem z Żor pierwszy raz w karierze – przy zgodnym z przepisami wietrze – pokonała 100 metrów w czasie poniżej 11 sekund. Podopieczna Iwony Krupy uzyskała na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej rezultat 10.94! To drugi rezultat w historii polskiej lekkoatletyki, słabszy zaledwie o 0.01 sekundy od najlepszego wyniku Ewy Kasprzyk. Swoboda wypełniła oczywiście minimum na przyszłoroczne igrzyska.

Po wyświetleniu wyników Polka długo nie mogła uwierzyć w swój rezultat, w jej oczach pojawiły się łzy wzruszenia. - Ja w to nie wierzę. To się nie dzieje. Bałam się odwrócić w stronę zegara i kiedy wyświetliło się 10.94 s, pomyślałam: ile?! - prawie krzyczała do dziennikarzy. Chwilę później była już na widowni. Zrobiła dziesiątki zdjęć, bo każdy chciał upamiętnić chwilę, w której Ewa pierwszy raz w karierze zeszła poniżej granicy 11 sekund. Chwilę, w której do rekordu Polski brakuje jej już odtąd tylko 0.01 s. W późniejszym wywiadzie z dziennikarzem TVP Sport mówiła: "To ludzie mnie ponieśli".

Bieg wygrała faworytka Sha'Carri Richardson (10,76 s), przed Shericką Jackson (10,78 s).