Czwartek, 10 października 2024

imieniny: Franciszka, Pauliny, Daniela

RSS

Samochody na akumulator - czy są bezpieczne dla najmłodszych?

12.07.2023 11:46 | 0 komentarzy | MK

Samochody na akumulator pojawiły się na dziecięcym rynku zabawek stosunkowo niedawno. Mimo to, już od pierwszej chwili zbudziły one ogromne zainteresowanie - zarówno wśród rodziców jak i wśród ich przyszłych użytkowników. Nie da się jednak zaprzeczyć temu, że rodzice w pierwszej kolejności podchodzili do nich z dośc dużym dystansem. Głównie wynikało to z faktu obawy o brak kontroli nad poczynaniami dziecka za kierownicą. Dla każdego z rodziców lub opiekunów to właśnie bezpieczeństwo pociechy jest priorytetem. Wobec tego, czy samochody na akumulator niosą za sobą jakiekolwiek ryzyko dla najmłodszych?

Samochody na akumulator - czy są bezpieczne dla najmłodszych?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samochody na akumulator - z czego wynikają obawy rodziców?

Samochody na akumulator - zabawki nowoczesne, innowacyjne i wyjątkowo praktyczne. Choć wydawać by się mogło, że są one wręcz idealnym gadżetem, to jednak rodzice mają co do nich pewne wątpliwości. Okazuje się, że największe obawy wynikają z samej specyfiki tego typu pojazdów dla najmłodszych. To dziecko siada za kierownicą, kontroluje prędkość, a także wybiera samodzielnie kierunek jazdy. Jak więc łatwo można się domyślić, obawy o umiejętności i decyzje podejmowane przez młodego kierowcę mogą wzbudzać wiele podejrzeń. Czy jednak są one zasadne? Okazuje się, że nie do końca. Producenci samochodów na akumulator zadbali o wszelkie kwestie związane z bezpieczeństwem maluchów. Rodzice, po zapoznaniu się ze specyfiką każdego modelu będą mogli bez większych problemów zauważyć, że kwestia zachowania kontroli nad prowadzonym pojazdem, zależy również od nich samych. 

System kontroli w pojazdach na akumulator dla dzieci

Rodzice, podczas zakupu pojazdów na akumulator dla dzieci, z pewnością zauważą, że są one sprzedawane w zestawie z poręcznym pilotem. Znajdują się na nim różnorodne przyciski funkcyjne, nad którymi będą oni mogli zachować pełną kontrolę. Przyciski te służą głównie do reakcji na "wybryki" młodego kierowcy. Najważniejszy jednak wydaje się być przycisk awaryjnego odcięcia zasilania. Prowadzi on do natychmiastowego wyłączenia i unieruchomienia pojazdu na akumulator. Jak więc łatwo można zauważyć, rodzice mogą zachować pełną kontrolę nad poczynaniami swojego dziecka za kierownicą. Warto w tym momencie jednak zwrócić uwagę na to, że takie piloty zwykle mają ograniczony zasięg. W praktyce oznacza to nic innego jak fakt, że zachodzi konieczność pozostawania w odpowiedniej odległości od jeżdżącego malucha. Dzięki temu będzie można zachować pełną kontrolę nad jego poczynaniami i pozostać spokojnym. Oczywiście na wspomnianym już pilocie znajduje się także szereg innych przycisków. Mogą one posłużyć np. do kontrolowania prędkości z jaką porusza się dziecko, czy nawet do uniemożliwienia maluchowi nagłego skrętu kół. Rodzice więc nie muszą się obawiać o to, że ich maluch podczas beztroskiej jazdy samochodzikiem, jest narażony na przykre sytuacje. Oni sami mogą bacznie obserwować i reagować na wszelkie poczynania małych kierowców.

Konstrukcja samochodów na akumulator a bezpieczeństwo dziecka

Rozważając kwestie tego, jak bezpieczne są samochody na akumulator, warto także zwrócić uwagę na ich specyficzną konstrukcję. Zwykle jest ona wykonana z elastycznego i trwałego tworzywa sztucznego, które chroni dodatkowo małego kierowcę w przypadku "nieoczekiwanej kolizji". Koła zaś są wykonane z kauczuku, któty zapewnia doskonałą przyczepność do powierzchni, a jednocześnie zancznie redukuje hałas generowany podczas jazdy. Dzięki takim rozwiązaniom, pojazdy na akumulator można uznać za całkowicie bezpieczne dla dzieci.

Materiał zewnętrzny