Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Finałowy turniej Mała Piłkarska Kadra Czeka w Nieboczowach [ZDJĘCIA]

15.06.2023 15:07 | 0 komentarzy | FK

14 czerwca na stadionie im. dr Czesława Burka w Nieboczowach odbył się turniej Mała Piłkarska Kadra Czeka zorganizowany przez Ludowe Zespoły Sportowe.  

Finałowy turniej Mała Piłkarska Kadra Czeka w Nieboczowach [ZDJĘCIA]
Młodzi piłkarze rozegrali turniej w Nieboczowach. Fot. Fryderyk Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Imprezę rozpoczął wójt Czesław Burek, który powitał młodych piłkarzy w Nieboczowach i opowiedział im historię tego miejsca. Wójt opowiedział historię przeniesienia Nieboczów i wybudowania nowej wsi. Następnie odbyły się rozgrywki piłkarskie. W turnieju wzięło udział 12 drużyn. 

Klasyfikacja 

I miejsce LKS Kozy

II miejsce Spójnia Zebrzydowice

III miejsce Liswarta Krzepice

IV miejsce MKS Gmina Lubomia

- W dzisiejszym dniu drużyna składająca się z zawodników UKS Kozy oraz LKS Orzeł Kozy uczestniczyła w finałach wojewódzkich turnieju organizowanego przez Ludowe Zespoły Sportowe "Mała piłkarska kadra czeka". Chłopcy z roczników 2010 oraz 2011 stworzyli zespół, który wpierw przeszedł eliminacje do rozrywek w Dankowicach, a dzisiaj reprezentował powiat bielski podczas finałów wojewódzkich. Turniej odbył się na nowoczesnym obiekcie sportowym w miejscowości Nieboczowy, gdzie nasi zawodnicy dali prawdziwy popis umiejętności. W "Małej piłkarskiej kadrze" udział wzięło dwanaście najlepszych zespołów z naszego województwa, które zostały podzielone na dwie grupy - w tej fazie nie mieliśmy sobie równych i wszystkie 5 meczów padło łupem "koziańskiej reprezentacji". Po spotkaniach w grupie przyszedł czas na decydujące starcia w fazie finałowej, wpierw w półfinale pewnie pokonaliśmy zespół Liswarty Krzepice, a następnie po pełnym emocji finale zwyciężyliśmy z zespołem Spójni Zebrzydowice gdzie początkowo to przeciwnicy prowadzili. Triumf w całych rozgrywkach jest niewątpliwe jednym z największych sukcesów naszej koziańskiej młodzieży w piłce nożnej. Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnej postawy i trzymamy kciuki, ponieważ dzisiejsza wygrana w turnieju sprawiła, że 11.07-14.07 młodzicy pojadą na finały ogólnopolskie do Zamościa - pisze w mediach społecznościowych UKS Kozy.

Ludzie:

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia