Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Spotkanie z mistrzami jeździectwa. Tak świętowano Dzień Dziecka w Kornicach [ZDJĘCIA]

29.05.2023 08:53 | 0 komentarzy | d

W Kornicach (gm. Pietrowice Wielkie) Dzień Dziecka świętowano już w sobotę 27 maja, w trakcie którego odbyło się oficjalne otwarcie Akademii Jeździeckiej Passage.

Podczas spotkania pokazano wszystkie konie uczące dzieci oraz dorosłych w kornickiej Akademii

Na miejscu na dzieci czekało wiele atrakcji – były dmuchańce, malowanie buziek, oprowadzanie na kucykach, tańce, gry i zabawy z drużyną Disneya, a nawet bańki. Nie zabrakło również nierozłącznej atrakcji imprezy, jaką była wata cukrowa lub popcorn dla najmłodszych.

Przedstawione zostały również wszystkie konie uczące dzieci oraz dorosłych w Akademii Passage. O godzinie 15:00 odbyły się pokazy jeździeckie. Najpierw zaprezentowane zostało ujeżdżenie, które pokazała Anna Mierzwińska – multimedalistka Mistrzostw Polski (2x złoto, 1x srebro, 2x brąz).

Później przedstawione zostały skoki. Pierwsza zaprezentowała się Lucyna Nowińska, 7-letnia zawodniczka, która jeździ od drugiego roku życia, regularnie trenuje, zarówno ujeżdżenie jak i skoki. W zeszłym tygodniu zdobyła drugie miejsce w Otwartym Pucharze Śląska Młodzików na kucach w ujeżdżeniu. Obecnie reprezentuje Klub Jeździecki Ochaby.

Jako ostatni pokazał się Jacek Mierzwiński. Uczestnik mistrzostw Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców oraz Akademickich Mistrzostw Świata, zwycięzca wielu krajowych konkursów Grand Prix w skokach przez przeszkody.