Piątek, 11 października 2024

imieniny: Aldony, Emila, Dobromiły

RSS

Czy terminale płatnicze to na pewno krok w stronę rozwoju firmy?

08.05.2023 18:00 | 0 komentarzy | MK

Współcześnie trudno wyobrazić nam sobie sytuację, w której niemożliwe mogłoby okazać się zapłacenie na zakupy w galerii handlowej czy innym, większym sklepie. Terminale płatnicze zrewolucjonizowały sposób płatności za zakupy w wielu branżach parających się handlem detalicznym. Możliwość płacenia kartą nie dotyczy tylko i wyłącznie dużych sklepów czy koncernów – dziś w sposób bezgotówkowy zapłacimy w małych piekarniach czy lokalnych sklepikach. Terminale płatnicze znalazły szczególne miejsce w gastronomii. W większych miastach nie znajdziemy lokalu, który przyjmowałby tylko gotówkę (chyba, że nastąpiła tam awaria sprzętu do płatności kartą). Jakie korzyści niesie posługiwanie się terminalem płatniczym w branży gastro? Przede wszystkim oszczędność czasu z powodu braku ciągnących się w nieskończoność formalności.

Czy terminale płatnicze to na pewno krok w stronę rozwoju firmy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Terminal płatniczy w restauracji czy kawiarni to mus!

Terminal w restauracji bądź kawiarni pozwala realnie zwiększyć obrót – umożliwienie klientom wyboru opcji płatności sprawi, że zarówno zwolennicy gotówkowych jak i bezgotówkowych płatności będą czuli się swobodnie, mogąc zapłacić jak tylko im pasuje. Klient płacący kartą ma od razu wgląd do swojego rachunku bankowego, co pozwala mu kontrolować bieżące wydatki. Terminal płatniczy jest też wygodny dla przedsiębiorcy, bowiem urządzenie robi wszystko automatycznie, zaś dzięki połączeniom ze specjalnym systemem fiskalnym umożliwia ono doglądanie stanu konta czy już przeprowadzonych operacji pieniężnych w czasie rzeczywistym. Współczesny rynek obfity jest w różne modele terminali; te zaś dzielą się na dwa rodzaje – stacjonarne i mobilne. Wiele lokali gastronomicznych ma tak dobrze skonfigurowane terminale płatnicze, że klienci mogą samodzielnie z nich korzystać. Nabycie odpowiedniego sprzętu płatniczego jest ważne, bowiem odpowiednio podjęta decyzja otwiera przedsiębiorcy furtkę na podniesienie swojego codziennego utargu nawet o kilkaset procent. Technologia stale idzie do przodu – lokale muszą się do niej dostosować, jeżeli nie chcą, by w ich restauracjach stołowały się jedynie pająki, które uwiły sieci pod sufitem.

Ile kosztuje terminal płatniczy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o koszta, jakie należy ponieść by zyskać funkcjonalny terminal; są one zależne między innymi od rodzaju sprzętu i formy umowy. Terminalne stacjonarne przeważnie są dzierżawione, zaś opłata za dzierżawę dokonywana jest co miesiąc – umowa zawierana jest na czas określony, na przykład kilka lat. Średni koszt szacuje się w przedziale od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Terminalne mobilne zazwyczaj kupuje się na własność – tutaj koszta tyczą się setek, jednak jest to opłata jednorazowa, bez konieczności wznoszenia opłat za dzierżawę. Zainteresowani zakupem terminala przedsiębiorcy mogą znaleźć wiele ofert w sieci – między innymi na stronie gvc.pl. Firma GVC Tax proponuje także płatne szkolenie przy zakupie nowego urządzenia czy naprawę po okresie gwarancji. Warto czynić zakup u autoryzowanych przedstawicieli topowych marek, nie przebierając w półśrodkach. Właściwie dobrany terminal płatniczy może okazać się najlepszą decyzją jaką podjąłeś dla swojego biznesu!

Materiał zewnętrzny