Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Piłka kobieca: SWD Wodzisław wygrywa z Resovią w 14 kolejce Orlen 1 ligi [ZDJĘCIA,RELACJA]

12.03.2023 12:05 | 0 komentarzy | zibi

W 14 kolejce Orlen 1 ligi SWD Wodzisław pokonało przyjezdne z Rzeszowa 2:1. Mecz odbył się w Nieboczowach na sztucznej nawierzchni.

Zwycięstwo SWD Wodzisław nad Resovią 2:1. FOT: Z.Harazim

Mecz drużyn, które walczą o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, rozpoczęła się od szybkiego tempa i wielu akcji z obu stron. W początkowej fazie gry zawodniczka Resovii miała szansę na zdobycie bramki, jednak minimalnie piłka minęła prawy słupek bramki SWD.

W 10. minucie gry to SWD objęło prowadzenie po skutecznym dośrodkowaniu z rzutu rożnego i skierowaniu piłki głową do bramki Resovii przez Patrycję Sarapatę. Chwilę później Resovia miała okazję wyrównać, jednak niesamowitą interwencją wykazała się bramkarka SWD, która sparowała piłkę zmierzającą w samo "okienko".

W końcu, po błędnym wybiciu futbolówki przez obronę SWD, piłka trafiła pod nogi Martyny Strasińskiej, która umieściła ją precyzyjnym strzałem w siatce obok bezradnej bramkarki Rydlewskiej. Tym samym wynik ustalił się na 1:1.

W drugiej połowie meczu inicjatywę przejęło SWD, które dążyło do zwycięstwa. W 65. minucie meczu Roksana Gulec huknęła z rzutu wolnego z około 35 metrów i piłka ugrzęzła w samym okienku bramki Resovii.

Mimo kilku znakomitych sytuacji SWD nie udało się zdobyć kolejnej bramki. W końcowych minutach meczu mocny opad śniegu zmusił sędziego głównego, p. Magdalenę Sytę, do przerwania meczu i odśnieżenia linii wyznaczających pole gry.

SWD skutecznie zablokowało Resovię i odniosło cenne zwycięstwo, pozwalające nadal liczyć się w walce o awans do Orlen Ekstraligi. Następny mecz SWD zagra z Polonią Środa Wielkopolska w sobotę o godzinie 15:00 na stadionie w Wodzisławiu Śląskim.

SWD Wodzisław Śląski – Resovia Rzeszów 2:1 (1:1)