Nakładki na progi w samochodzie
Nakładki na progi samochodowe to drobny element w pojeździe jednak o dużym znaczeniu. Poniższy artykuł przybliży użyteczność tej części wyposażenia auta.
Funkcje nakładki na próg
Nakładki na progi są przeznaczone przede wszystkim do ochrony tych miejsc, które są najbardziej narażone na uszkodzenia we wnętrzu samochodu, czyli progów u drzwi auta.
Użytkując na co dzień samochód wciąż przechodzimy przez próg ocierając o niego butami oraz niekiedy rzeczami, które wnosimy do wnętrza.
Listwy progowe ochronią auto przed porysowaniami oraz zadrapaniami, zarówno ze strony użytkowników pojazdu jak i przewożonych w nim rzeczy. W przypadku wnoszenia ciężkich rzeczy blacha będzie osłonięta przed ewentualnymi wgnieceniami.
Nakładki progowe są ciekawym elementem wykończenia w samochodzie. To nie aż tak ekskluzywny dodatek, a niewątpliwie zwiększa estetykę wnętrza. Dzięki nim nabiorą stylu zarówno tradycyjne samochody osobowe jak i sportowe auta.
W łatwiejszy sposób możemy też doczyścić tą newralgiczną część samochodu w przypadku, kiedy ulegnie zabrudzeniu.
Materiał nakładek
W ofercie nakładek na progi samochodów znajdziemy produkty, które są projektowane z trwałego, metalowego materiału. Żeby ich funkcja ochronna się spełniała muszą być wytrzymałe.
Nakładki odporne są na wgniecenia oraz porysowania, nie tylko chronią auto, ale również same pozostają estetyczne nawet przy długim użytkowaniu. Na ich stan nie wpływa wilgoć oraz warunki atmosferyczne.
Listwy progowe występują w różnej kolorystyce oraz fakturach. Obecnie najczęściej kupowanymi są matowe nakładki. Niektóre z modeli mogą być urozmaicone o dodatkowe wzory lub napisy. Oferta jest bogata, dzięki niej można dodać indywidualnego charakteru swojemu pojazdowi oraz dostosować go pod nasz gust.
Jak wygląda montaż nakładek na próg w samochodzie?
Listwy progowe projektowane są do różnych modeli aut. Warto jest wybrać taki rodzaj, który idealnie będzie pasował do naszego samochodu tak, by nakładka ściśle przylegała do powierzchni.
Nakładki na progi montuje się w łatwy sposób. Nie trzeba w tym celu udawać się do salonu samochodowego.
Z jednej strony nakładki przymocowana jest taśma na kleju. Wystarczy ściągnąć z niej warstwę zabezpieczającą, a następnie umieścić nakładkę we właściwym miejscu. Żeby dobrze nam służyła musi być odpowiednio zamontowana na odpowiedniej płaszczyźnie.
Przed jej montażem nie możemy zapomnieć o dokładnym oczyszczeniu miejsca, w którym się znajdzie. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia typu kurz, piasek lub nawet zatłuszczenia mogą powodować, że nakładka szybciej się odklei.
Materiał zewnętrzny
Najnowsze komentarze