Wtorek, 28 maja 2024

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

RSS

Lubisz biegać? Pobiegnij po puchar burmistrza Pszowa [ZAPOWIEDŹ]

28.11.2022 11:13 | 0 komentarzy | juk

W połowie stycznia odbędzie się coroczny Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Pszów.

Lubisz biegać? Pobiegnij po puchar burmistrza Pszowa [ZAPOWIEDŹ]
Bogdan Cyrus w 2017 r. jako pierwszy minął linie mety w marszu Nordic Walking. (fot. Justyna Koniszewska)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urząd Miasta w Pszowie zaprasza wszystkich miłośników aktywnych form spędzania wolnego czasu do wzięcia udziału w XIV Biegu o Puchar Burmistrza Miasta Pszów. Start w niedzielę 15 stycznia o 11.00 z boiska LKS „Naprzód 37” Krzyżkowice.

W zawodach może wziąć udział 200 osób. Bieg odbędzie się na dystansie 12 km, a marsz nordic walking na dystansie 8 km. Biuro zawodów czynne będzie w dniu zawodów w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. Stamtąd zawodnicy mogą skorzystać z transportu, który dowiezie ich na linię startu.

W biegu przewidziano 4 kategorie wiekowe kobiet i 5 kategorii wiekowych mężczyzn. W marszu zawodnicy ścigać się będą w 2 kategoriach wiekowych, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Ponadto na mecie wyróżniony będzie najlepszy mieszkaniec/mieszkanka Pszowa w biegu i w marszu oraz najstarszy i najmłodszy uczestnik zawodów. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale, a dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne.

Szczegółowych informacji udziela Referat Promocji, Środków Pomocowych, Kultury i Sportu UM w Pszowie (32 716 08 29) oraz Klub Sportowy „FORMA” Ireneusz Stachowski (600 801 314).