Poniedziałek, 3 czerwca 2024

imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary

Resovia znowu lepsza od Pomarańczowych

18.03.2015 09:58 | 0 komentarzy | dam

Resovia po raz drugi wygrała z Jastrzębskim Węglem. Wtorkowy mecz jastrzębianie przegrali 3:1 i przegrywają w rywalizacji play-off 2:0.

Pierwszy set zapowiadał wyrównaną walkę. Obie drużyny szły łeb w łeb, a rozstrzygnięcie przyszło dopiero przy stanie 34:32 dla Jastrzębskiego Węgla. W drugim secie w lepszej dyspozycji byli jednak zawodnicy Resovii, którzy ograli Pomarańczowych 25:18. Trzecią odsłonę zakończył podobny wynik (16:25). Jastrzębianie musieli dać z siebie wszystko podczas czwartego seta. Ten jednak od początku był lepszy dla drużyny z Rzeszowa. Najbliżej remisu zawodnicy Roberto Piazzy byli przy stanie 21:22, jednak i tym razem w końcówce lepiej poradzili sobie ich rywale.

Stan rywalizacji w play off (do trzech wygranych): 2:0 dla Resovii.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (34:32, 18:25, 16:25, 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Filippov, Popiwczak, Czarnowski.

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Ivović, Schoeps, Drzyzga, Penczev, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Buszek, Holmes, Konarski, Tichaczek.