Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Święty-Ersetic awansowała do półfinału ME w Monachium bez eliminacji

15.08.2022 23:05 | 0 komentarzy | ma.w

Organizatorzy mistrzostw w Monachium (trwają od 15 do 21 sierpnia) zapewnili z automatu udział w półfinałach 12 najlepszym zawodniczkom na kontynencie. Raciborzanka znalazła się w tym gronie i pobiegnie w trzecim półfinale na 400 m we wtorek 16 sierpnia, ok. godz. 13:00.

Święty-Ersetic awansowała do półfinału ME w Monachium bez eliminacji
Justyna Święty-Ersetic na Stadionie Olimpijskim w Monachium/zdj. FB JŚ-E
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po raz pierwszy zastosowano taki mechanizm w Mistrzostwach Europy, by topowe zawodniczki nie musiały biegać w eliminacjach.

Obok Justyny Święty-Ersetic awansowały też Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska. Raciborska sprinterka ma 8 wynik na europejskiej liście - 50.74 s. Przewodzi tu Holenderka Femke Bol, która uzyskała czas 49.75 s. Święty-Ersetic w Berlinie w 2018 roku wybiegała na ME złoto. Teraz większe od niej szanse na najwyższe miejsce na podium ma Natalia Kaczmarek, która 2 tygodnie temu w Chorzowie miała czas 49.86 s. Święty-Ersetic była wtedy ostatnia.

- Dziewczyny są mocno zmotywowane, ale porażka wciąż jest z tyłu głowy. Ciężko ugasić pożar i w jeden dzień o tym wszystkim zapomnieć. Staramy się wspólnymi siłami dotrzeć do końca tego sezonu, który jest naprawdę bardzo trudny. Dwie duże imprezy to ogromny wysiłek - oceniła dla Sportowych Faktów WP Małgorzata Hołub-Kowalik, nazywana siostrą bliźniaczką Justyny Święty-Ersetic.

W pierwszym półfinale wystąpią we wtorek 16 sierpnia: Iga Baumgart-Witan i Anna Kiełbasińska, w drugim Natalia Kaczmarek, a w trzecim (godz. 13.16) Justyna Święty-Ersetic. Transmisja na antenach Telewizji Polskiej.

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka