Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

23.07.2022 21:49 | 1 komentarz | sqx

6 sierpnia 2022 roku będzie historycznym dniem w kalendarzu polskiego sportu. Tego dnia Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej oficjalnie stanie się częścią Diamentowej Ligi. O tym, że polska Królowa Sportu zasługuje na ugoszczenie najbardziej prestiżowego cyklu World Athletics, środowisko powtarzało od lat. Organizatorzy, w ramach promocji imprezy i lekkiej atletyki, ogłosili konkurs dla grup, które przyjadą, by kibicować sportowcom.

5 tysięcy złotych za kibicowanie. Jest jeden warunek
To nagroda gwarantowana dla każdej grupy, która pojawi się na miejscu w odpowiednio dużej liczbie. Przy wejściu na stadion grupy będą przeliczane. / fot. arch. UMWS Tomasz Żak, slaskie.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Suma wartości wyników, jakie padały w kolejnych edycjach najważniejszego mityngu rozgrywanego w "Kotle Czarownic", regularnie stawiała Śląsk wśród takich lokalizacji jak Monako, Paryż czy Oslo. To miasta, które od początku miały miejsce w diamentowym kalendarzu. Znalezienie się w takim gronie jest dla nas zaszczytem - podkreślają organizatorzy Silesia Memoriału Kamili Skolimowskiej.

6 sierpnia doping z trybun ma być taki, jakiego w polskiej lekkoatletyce jeszcze nie było. Aby zachęcić kibiców do przybycia i głośnego wspierania zawodników, zorganizowano konkurs, w którym każda grupa, która spełni jeden warunek otrzyma 5 tysięcy złotych.

- Wystarczy zebrać się w grupę - kolegów z klasy, szkoły, klubu sportowego lub bliskich i znajomych - i wspólnie dopingować światową elitę. Jeśli pojawicie się na stadionie w sile 300 gardeł, wasza szkoła lub klub otrzyma pięć tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego! - wyjaśniają organizatorzy.

Spełnienie warunku nie jest najłatwiejsze, zwłaszcza, że mamy wakacje, jednak w dobie szybkiej komunikacji, z pewnością można zebrać odpowiednio dużą grupę. Zostało jednak niewiele czasu na zgłoszenie - należy bowiem z wyprzedzeniem powiadomić o planowanym przybyciu minimum 300-osobowej grupy. Czas na zgłoszenie mija 4 sierpnia.

Tu sprawdzisz szczegółowy regulamin udziału - regulamin