Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Unia Książenice wycofa się z rozgrywek IV ligi

08.07.2022 09:10 | 1 komentarz | dud

Zarząd klubu LKS Unia Książenice poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że drużyna zostanie wycofana z rozgrywek IV ligi.

Unia Książenice wycofa się z rozgrywek IV ligi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Unia Książenice zajęła w poprzednim sezonie 13.miejsce w rozgrywkach IV ligi śląskiej.

Oto komunikat klubu:

Drodzy kibice!

W ostatnim czasie w naszym klubie doszło do sporych zmian. Musimy potwierdzić medialne doniesienia mówiące o wycofaniu zespołu z rozgrywek IV ligi i jednoczesnej chęci gry dwa poziomy rozgrywkowe niżej, w A-klasie.

Decyzja o takim posunięciu zapadła podczas ostatniego walnego zgromadzenia. Zapewniamy, że nie była ona łatwa i poprzedzona długi dyskusjami. 

Uważamy jednak, że było to jedyne słuszne rozwiązanie. Dalsza gra w IV lidze wiąże się z nakładami finansowymi na poziomie nieosiągalnym dla klubu. Start w rozgrywkach byłby możliwy, jednak wiązałby się z widmem całkowitego upadku Unii.

Trzy sezony spędzone w IV lidze były najlepszym okresem w historii klubu. Historii, której nieodpowiedzialnym zachowaniem nie chcemy zaprzepaścić, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak ważnym spoiwem dla lokalnej społeczności jest Unia.

Obecnie prowadzimy starania, aby drużyna seniorów uczestniczyła w rozgrywkach A-klasy. Jesteśmy w trakcie budowy zespołu na najbliższy sezon (zainteresowanych występami w Książenicach, zapraszamy), w którym zamierzamy walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zarząd klubu LKS Unia Książenice

źródło: FB Unia Książenice


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl