Pęknięta szybka w iPhone 8 to nie katastrofa!
Zbita szybka w telefonie to doskonale znany dramat, którego dalszy przebieg można podzielić na kilka scenariuszy uzależnionych od mniej, jak i bardziej racjonalnych czynników. Jedni argumentują, że wymiana szybki się nie opłaca, bo kosztuje tyle, co pół telefonu. Innym nie przeszkadza w korzystaniu z urządzenia dopóki bardziej się nie zepsuje. Kolejna grupa nie może znieść tego przykrego widoku i natychmiast poszukuje rozwiązania problemu. Sytuacja, w której główną rolę gra pęknięta szybka w iPhone 8, przeważnie nie odbiega znacznie od reguły.
Czy opłaca się wymieniać szybkę w iPhone 8?
Stary mit, że wymiana szybki może się opłacić – lub jakkolwiek zwrócić – wyłącznie w odniesieniu do urządzeń z najwyższej półki cenowej, niestety nadal całkiem dobrze się trzyma. Przeświadczenie to mija się z prawdą. W sporej mierze decyduje o tym zmiana proporcji w kwestii stosunku ceny taniego telefonu do ceny usługi wymiany szybki. Kupno jakiegokolwiek względnie używalnego nowego smartfona w okolicach 500 zł graniczy z cudem, dlatego też zdecydowanie bardziej opłaca się wybrać naprawę.
Tym bardziej, jeśli chodzi o tak niezawodny i wykonany z najwyższej klasy komponentów sprzęt, jak iPhone 8. Wymiana szybki zwyczajnie ma sens, ponieważ ten model spokojnie może liczyć jeszcze na dwie duże aktualizacje iOS, a usunięcie pękniętej szybki zapobiegnie uszkodzeniu ekranu, które w praktyce uniemożliwiłoby dalsze użytkowanie lub udaną odsprzedaż.
Końcowy, ale bynajmniej nie najmniej istotny argument za naprawą – cena takiej usługi jest niższa niż mogłoby się wydawać, a powierzenie realizacji profesjonalnemu serwisowi montującymi oryginalne części wymienne wiąże się ponadto z uzyskaniem pewności potwierdzonej pisemną gwarancją.
Wymiana szybki w iPhone 8 – na czym to polega?
Wykonana w dedykowanym serwisie wymiana szybki iPhone 8 to nie taki banalny i błahy trik jak odklejenie pękniętej osłony i nałożenie w jej miejsce nowej szybki. To złożony proces regeneracji całego działającego przedniego panelu składającego się ze sprawnej oryginalnej matrycy Retina i zintegrowanego z nią modułu dotykowego.
Rozpoczyna się on oddzielenia go od reszty korpusu i dokładnego usunięcia kleju i polaryzatora, co wymaga odpowiedniego podłoża oraz ostrożnego posługiwania się żyłką molibdenową oraz specjalną gilotyną.
Dalej w ruch idzie odpowiednia mieszanina rozpuszczalników, dzięki której ekran przygotowywany jest do ponownej laminacji. Nałożone na nowo warstwy polaryzacji, spoiwa oraz nowej osłony na koniec łączone są za pomocą prasy chroniącej przed nieszczelnością, złym spasowaniem oraz drobinkami zanieczyszczeń.
Jak widać, nowa szybka do iPhone 8 to etap, który dosłownie zamyka znacznie bardziej skomplikowany przebieg naprawy. Patrząc na usługę z tej perspektywy zdecydowanie łatwiej jest zrozumieć, z czego wynika jej uzasadniona cena.
Jak dbać o szybkę w urządzeniach Apple?
Następny etap to już drugie życie refabrykowanego ekranu pokrytego na nowo ochronną szybką. Nie tylko Twój iPhone 8 dostaje nową szansę – Ty także. Tym razem wykaż nieco więcej przezorności i wyprzedź bieg potencjalnych przykrych wydarzeń.
Zaopatrz się w szkło hartowane bądź hybrydowe i nałóż je na osłonę wyświetlacza. Zamiast tego możesz także zdecydować się na stałe noszenie smartfona w etui, które nie tylko zapobiegnie powstawaniu rys, lecz przede wszystkim przejmie część siły uderzenia, redukując ryzyko ponownego zbicia szybki.
Materiał zewnętrzny
Najnowsze komentarze