Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

Województwo przyznało dofinansowanie dla okręgowych związków sportowych. Na liście Rybnik i Racibórz

16.04.2022 18:54 | 0 komentarzy | ska

2,3 mln zł trafi w tym roku na zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających w górach i nad wodą. 3,8 mln zł to wsparcie w zakresie kultury fizycznej. Na liście beneficjentów znalazły się związki sportowe z Rybnika i Raciborza. 

Województwo przyznało dofinansowanie dla okręgowych związków sportowych. Na liście Rybnik i Racibórz
Uroczyste przekazanie symbolicznych czeków odbyło się 12 kwietnia. fot. Patryk Pyrlik/UMWS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Symboliczne czeki wręczono podmiotom dofinansowanym w tegorocznym programie wsparcia dla okręgowych związków i stowarzyszeń sportowych oraz podmiotom strzegącym bezpieczeństwa osób przebywających w górach i nad wodą. W wydarzeniu uczestniczyli Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego, Beata Białowąs, członek Zarządu województwa, Jan Kawulok przewodniczący Sejmiku oraz radni Sejmiku Bartłomiej Kowalski, Julia Kloc-Kondracka, Alina Nowak i Jarosław Szczęsny.

- Od początku kadencji bardzo mocno wspieramy środowiska sportowe z regionu, ale także te związane z bezpieczeństwem w górach i nad wodą. Prawie 3,8 mln zł trafia do związków i stowarzyszeń z regionu. Ostatnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio pokazały, że Śląsk odgrywa w sporcie bardzo istotną rolę. Warto stwarzać przestrzeń do tego, żeby młodzi ludzie spędzali aktywnie czas, bo liczba podmiotów, które otrzymały wsparcie jest bardzo duża. 2,3 mln zł to z kolei wsparcie bezpieczeństwa. Konsekwentnie zwiększamy finansowanie w tym obszarze, to realne działanie, duże środki, ale zarówno nasi mieszkańcy, jak i turyści, którzy spędzają czas w regionie, powinni czuć się tu bezpieczni – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej przeznaczono łącznie 3,8 mln zł, tj.:

 • Upowszechnianie kultury fizycznej – 2,6 mln zł
 • Sport akademicki w zakresie upowszechniania kultury fizycznej – 0,7 mln zł
 • Szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików – 100 tys. zł
 • Udział w finałach mistrzostw Polski zawodników reprezentujących województwo śląskie oraz w finałach ogólnopolskich olimpiad młodzieżowych – 250 tys. zł
 • Sporty lotnicze – 70 tys. zł
 • Sporty motorowe – 90 tys. zł

Na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach i nad wodą przeznaczono w 2022 roku kwotę 2,3 mln zł (400 tys. zł na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą w otwartym konkursie ofert; 1,9 mln zł na zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym w górach, poza konkursem).

Na liście beneficjentów znalazły się m.in.:

 • Śląski Związek Jeździecki, Rybnik - 18 020 zł
 • Śląski Okręgowy Związek Triathlonu, Racibórz - 6610 zł
 • Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie, Rybnik - 150 000 zł

  Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego, Rybnik - 15 000 zł

Ludzie:

Jakub Chełstowski

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego