Poniedziałek, 24 czerwca 2024

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

Ruszył Program Klub. Sportowcy mogą zdobyć dotacje z województwa

04.03.2022 12:33 | 0 komentarzy | ska

Kolejny raz kluby sportowe z regionu mogą ubiegać się o dotacje w Programie Klub. Budżet Programu zaplanowano w tym roku na poziomie 2 mln złotych. - Zachęcam do składania wniosków - podkreśla Jarosław Szczęsny, wiceprzewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w Sejmiku Śląskim. 

Ruszył Program Klub. Sportowcy mogą zdobyć dotacje z województwa
Wiceprzewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w Sejmiku Śląskim Jarosław Szczęsny podczas gratulacji dla Janusza Gawlika, prezesa KS Decor Bełk przy wręczaniu dotacji w Programie Klub w 2021 roku. fot. UMWS
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ruszył Program Klub. Sportowcy mogą zdobyć dotacje z województwa

- Konsekwentnie wspieramy rozwój klubów sportowych w regionie. Mamy świadomość, że dzięki temu rozwijać się będą młodzi sportowcy. To realne wsparcie, które pomoże zorganizować wyjazd na obóz sportowy czy zakupić niezbędny sprzęt. Sukces poprzednich edycji programu pokazuje, że warto inwestować w sport, wspierać małe kluby i promować aktywność oraz zdrowy styl życia – tłumaczy marszałek Jakub Chełstowski.

Skonsultuj wniosek przed aplikacją

Do aplikowania w programie zachęca także radny sejmiku z powiatu wodzisławskiego i wiceprzewodniczący komisji sportu Jarosław Szczęsny. - Program Klub to możliwość zdobycia konkretnych środków na działalność sportową dla klubów z naszego regionu. Bardzo zachęcam do przygotowania wniosków, a także konsultacji klubów przed aplikacją. To pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości i dobrze napisać wniosek - podkreśla Jarosław Szczęsny, zapraszając do kontaktu mailowego pod adresem szczesny1@onet.eu oraz poprzez fanpage na Facebooku

Dodatkowe 200 tys. zł na imprezy wojewódzkie

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił również otwarty konkurs na organizację imprez sportowych rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej oraz szkolenie dzieci i młodzieży. Kwota przeznaczona na to zadanie wynosi 207 tys. zł.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku złożono 398 ofert, z czego 87 uzyskało dofinansowanie. Należy zaznaczyć, że budżet „Programu Klub” wzrósł o 100 procent. Jednorazowe dofinansowanie klubów jedno i wielosekcyjnych wzrasta odpowiednio do 15 tys. zł oraz 20 tys. zł. Składanie ofert odbywa się w dwóch formach (w formie elektronicznej i papierowej – obie obowiązkowe). Elektroniczną wersję wypełnia się w generatorze wniosków „Witkac” (www.witkac.pl). Wnioski można składać do 18 marca 2022 roku. 

Ludzie:

Jakub Chełstowski

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego