Sobota, 22 czerwca 2024

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

RSS

Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach 30. finału WOŚP w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]

30.01.2022 15:09 | 0 komentarzy | ska

Biegacze o godz. 14.00 ustawili się na starcie kolejnej edycji biegu "Policz się z cukrzycą" w ramach jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zorganizowanego przez sztab w Wodzisławiu Śląskim. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach 30. finału WOŚP w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]
Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach 30. finału WOŚP w Wodzisławiu Śląskim 2022.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bieg "Policz się z cukrzycą" w ramach 30. finału WOŚP w Wodzisławiu Śląskim [ZDJĘCIA]

Trasa biegu wiodła ścieżkami Rodzinnego Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza" w Wodzisławiu Śląskim. Biegacze mieli do pokonania dystans 5 km. Co niezwykle istotne, na starcie stanęli reprezentanci każdej grupy wiekowej, również dzieci, młodzież i seniorzy. W biegu przeszkadzał nieco silny wiatr, jednak to nie przestraszyło uczesników. 

Bieg w szczytnym celu

- Wiatr przeszkadzał na trasie, pojawiły się łzy w oczach, ale ogólnie biegło się fajnie. Było warto - mówi Karolina Tyman z UKS Diament Godów, która pierwsza z pań dobiegła na metę biegu. - Aktywność jest fajna, a kiedy jeszcze można pobiec w szczytnym celu, ma to dodatkowy wymiar - dodaje Marlena Czyż, klubowa koleżanka Karoliny i zdobywczyni 3 miejsca OPEN wśród kobiet. 

Orkiestra gra 30. raz

Wydarzenia w ramach 30. finału WOŚP w Wodzisławiu Śląskim odbywają się w Rodzinnym Parku Rozrywki "Trzy Wzgórza", gdzie zainstalowano specjalny namiot i scenę, na której już niebawem rozpoczną się koncerty i licytacje. WOŚP gra tym razem dla okulistyki dziecięcej. Wolontariuszy spotkać można we wszystkich strategicznych miejscach w powiecie wodzisławskim. 

ZOBACZ START BIEGU LIVE NA FANPAGE NOWINY.PL >>>