środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Plebiscyt "Piłkarze Wybierają w Dębie". Kto zdobył złotego buta? [ZDJĘCIA]

10.01.2022 15:43 | 0 komentarzy | NM

W sobotę 8 stycznia o godzinie 12.00 w Gaszowicach miejsce miało uroczyste rozdanie nagród złotego buta w plebiscycie "Piłkarze Wybierają w Dębie", podczas którego nagrodzono najlepszych piłkarzy jesieni 2021 wybrani przez zawodników w pierwszej drużynie i drugiej. 

Plebiscyt "Piłkarze Wybierają w Dębie". Kto zdobył złotego buta? [ZDJĘCIA]
Tak prezentuje się złoty but!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Złoty but w plebiscycie "Piłkarze Wybierają w Dębie"

W sobotę 8 stycznia w Gaszowicach odbyło się wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. To właśnie wtedy odbyło się rozdanie złotych butów. 

W grudniu zaproponowałem prezesowi Wojtkowi Kubkowi aby ogłosić plebiscyt na najlepszego zawodnika w poszczególnych grupach. No i ogłosiliśmy pierwszy taki Plebiscyt dla środowiska futbolowego w Dębie Gaszowice nazywając go "Piłkarze Wybierają w Dębie". Plebiscyt ten miał wyjątkowe znaczenie dla zwycięzców, ponieważ wybierają go sami zawodnicy i tylko ich głosy decydują o ostatecznych wynikach. Dzięki temu otrzymujemy obraz rozgrywek, który nie jest wykreowany na podstawie tego, co możemy zobaczyć z trybun, ale pochodzi z samego centrum wydarzeń, przede wszystkim z boisk i szatni. Jest odzwierciedleniem uczuć i emocji, towarzyszących zawodnikom przez całą jesień. Zależało nam na tym, by Wasze głosy były słyszane w całym środowisku piłkarskim Gaszowic. Głos oddawany był poprzez jedno naciśnięcie na nazwisko zawodnika – wyjaśnia Bogusław Porwoł, jeden z inicjatorów. 

Wyniki plebiscytu

Zawodnicy głosowali na siebie nawzajem do 7 stycznia 2022 roku. W głosowaniu na Najlepszego zawodnik pierwszego zespołu wzięło udział 63% uprawnionych do głosowania zawodników 

Zwycięzcą w pierwszej drużynie został Przemek Stebel z 67% głosów. 

W głosowaniu na Najlepszego zawodnika drugiej drużyny wzięło udział 65% uprawnionych do głosowania. Zwycięzcą został Tomasz Kosteczko z 61% głosów.

Warto dodać, że większość osób, które nie brały udziału w głosowaniu, nie miały po prostu takiej możliwości – głosowanie odbywało się przez Facbooka, z którego część zawodników nie korzysta. 

Gratulujemy wszystkim sportowcom, tym wyróżnionym i tym, którzy nie zdobyli złotego buta.