Krem pod oczy z kwasem hialuronowym – zalety
Wrażliwe okolice pod oczami to zdecydowanie ta partia naszej skóry, która wymaga szczególnej troski. Ze względu na swoją budowę jest dużo bardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych, a co za tym idzie – dużo łatwiej tutaj o podrażnienia oraz widoczne przesuszenie. Zaopatrzenie się w krem pod oczy to absolutna podstawa, nawet jeżeli posiadamy już sprawdzony krem do twarzy. Na co warto postawić? Czy sprawdzi się w tym przypadku produkt z dodatkiem kwasu hialuronowego?
Jak działa kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie i pełni bardzo istotne funkcje. Stanowi istotny element budowy ciałka szklistego oka czy też płynu stawowego, a oprócz tego przyczynia się do szybszego gojenia ran (w tym nawet oparzeń). Kwas hialuronowy, ze względu na swoje cudowne właściwości wiązania wody, odpowiada za właściwy poziom nawilżenia skóry. Zatrzymuje on wilgoć wewnątrz naskórka, dzięki czemu cera pozostaje miękka, gładka i napięta. Dlatego właśnie ten składnik często jest określany jako „eliksir młodości”, ponieważ za jego sprawą możemy opóźnić proces starzenia się.
Kwas hialuronowy to bardzo częsty dodatek w produktach do pielęgnacji twarzy, takich jak krem do twarzy czy krem pod oczy. Nie ma w tym nic dziwnego, jako że jego stałe dostarczanie naszej cerze pozwala zachować ją w lepszej kondycji na dłużej. Trzeba zaznaczyć, że choć nasze ciało samodzielnie wytwarza kwas hialuronowy, to jednak z czasem jego produkcja zaczyna spadać na skutek postępujących procesów starzenia. Oczywiście samo korzystanie z kosmetyków z kwasem hialuronowym może nie wystarczać – nierzadko zalecana jest również suplementacja – niemniej wdrożenie takich preparatów do codziennej pielęgnacji da znakomite efekty, jeśli chcemy jak najlepiej zatroszczyć się o swoją skórę.
Krem pod oczy z kwasem hialuronowym – czy to dobre rozwiązanie?
Nikogo już z pewnością nie dziwi szeroka dostępność kremów do twarzy wzbogaconych o kwas hialuronowy. Jeszcze jakiś czas temu był to wiodący składnik aktywny spotykany głównie w produktach przeznaczonych do cery dojrzałej, jednak obecnie taki dodatek znajdziemy w kosmetykach powstałych bez konkretnej rekomendacji wiekowej. Kwas hialuronowy sprawdza się w pielęgnacji właściwie każdego typu skóry, niezależnie od jej rodzaju czy też wieku. Każda cera potrzebuje właściwego nawilżenia, ponieważ jest to kluczowe, jeśli chcemy osiągnąć efekt wewnętrznego blasku, a do tego utrzymać elastyczność i miękkość.
Czy jednak takie samo rozwiązanie sprawdzi się, kiedy poszukujemy dobrego kremu pod oczy? Jak najbardziej. Jak już zostało wspomniane, skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna, co wynika z tego, że jest zdecydowanie cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy, a oprócz tego słabiej ukrwiona. Nie posiada też gruczołów łojowych. To powoduje, że to właśnie w tych miejscach najszybciej są widoczne oznaki starzenia, do tego ewentualne odwodnienie czy podrażnienie jest dostrzegalne niemalże natychmiast.
Czy wobec tego krem pod oczy z kwasem hialuronowym będzie bezpieczny? Owszem, ponieważ ta substancja, mimo silnie nawilżającego działania, wciąż pozostaje w pełni bezpieczna i delikatna. W przeciwieństwie do wielu innych kwasów, które są szeroko wykorzystywane w kosmetyce, kwas hialuronowy sprawdza się w niemal każdym przypadku i nie pociąga ze sobą większych ograniczeń w związku ze stosowaniem.
Na jaki efekt możemy liczyć, stosując krem pod oczy z kwasem hialuronowym?
Przede wszystkim kwas hialuronowy zapobiega przesuszaniu i uszkodzeniom bariery hydrolipidowej naskórka. Tym samym nie będziemy musieli obawiać się o uczucie ściągnięcia czy pieczenia, z kolei kosmetyki kolorowe, takie jak korektor, będą znakomicie się utrzymywać na skórze w tak dobrej kondycji. Okolica pod oczami będzie wyraźnie odżywiona, wygładzona i elastyczna, a zmarszczki będą się pojawiać na niej znacznie wolniej.
Warto jedynie pamiętać o tym, że najlepszą metodą aplikacji dowolnego kremu pod oczy jest jego delikatne wklepywanie opuszkami palców, co pobudzi krążenie i przyspieszy wchłanianie.
Materiał zewnętrzny
Najnowsze komentarze