Piątek, 24 maja 2024

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

Górnicy po Barbórce formy nie stracili. I rozegrali Ryl Szpil

05.12.2021 19:15 | 0 komentarzy | art

W niedzielę 5 grudnia w Krostoszowicach rozegrany został I Ryl Szpil, czyli piłkarski turniej drużyn złożonych z czynnych i emerytowanych górników. Górniczej symboliki zresztą było więcej. Dzień po Barbórce sześć ekip zmierzyło się na Orliku, który powstał na terenie dawnego szybu nr VII nieistniejącej od ponad 20 lat KWK 1 Maja. 

Górnicy po Barbórce formy nie stracili. I rozegrali Ryl Szpil
W zmaganiach wzięło udział sześć drużyn
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizator, klub Poltent Inter Krostoszowice postanowił uczcić górnicze święto turniejem piłkarskim.

- W dwóch zespołach Poltentu Inter trenuje kilkunastu czynnych i byłych górników. Trenujemy na boisku, które wybudowała dawno temu kopalnia, na Orliku, który powstał na terenie dawnego szybu, o czym przypominają górnicze symbole, czyli koło wyciągowe, kopalniana podziemna kolejka i pomnik poświęcony ofiarom śmiertelnego wypadku, do którego doszło kilkadziesiąt lat temu przy głębieniu nieistniejącego już szybu. Górnictwo, choć go już w Krostoszowicach od ponad 20 lat fizycznie nie ma, odcisnęło tu mocne piętno i jako klub chcemy te górnicze tradycje również pielęgnować i o nich pamięrać - mówi Marcin Piwoński, prezes Poltent Interu Krostoszowice. 

Do udziału w turniej zachęcał drużyny (każda minimum sześciu zawodników), które w składzie musiały posiadać co najmniej pięciu czynnych lub emerytowanych górników. Ostatecznie zgłosiło się sześć ekip, niektóre o dość egzotycznych nazwach, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie zagrał każdy z każdym, a następnie ekipy z miejsc trzecich zagrały o 5. miejsce w turnieju, drużyny z grupowych miejsc drugich, zagrały mały finał o 3. miejsce w turnieju, a drużyny z grupowych miejsc pierwszych zmierzyły się o wygraną w całym turnieju.  Na turnieju można było spotkać wielu piłkarzy znanych z lokalnych boisk m.in. Kamila Glenca, Marka Korytowskiego, Adriana Rducha i wielu innych. 

W meczu o 5. miejsce drużyna Jorgusi zmierzyła się z ekipą MPSz (Mój Prywatny Szyb). W regulaminowym czasie gry, po zaciętej walce padł remis 2:2, ale w rzutach karnych lepsza okazała się drużyna MPSz. 

Drużyna MPSz - miejsce 5.

Drużyna MPSz - miejsce 5.

Drużyna Jorgusi - 6. miejsce

Drużyna Jorgusi - 6. miejsce

W małym finale drużyna Maja pokonała pewnie, bo 5:2 ekipę Sygnałów, w dużej mierze dzięki snajperskiemu instynktowi Marka Korytowskiego, który zdobył trzy gole, a w całym cztery i został turniejowym królem strzelców. 

Drużyna Maja - 3. miejsce

Drużyna Maja - 3. miejsce

Drużyna Sygnałów - 4. miejsce

Drużyna Sygnałów - 4. miejsce

W finale turnieju gospodarze - Inter Ryl Team zmierzyła się z drużyną Ajnfachowych. Mecz zakończył się zwycięstwem Ajnfachowych 2:0 i to do nich trafił puchar za zwycięstwo, oraz turniejowa nagroda. 

Drużyna Ajnfachowych - 1. miejsce

Drużyna Ajnfachowych - 1. miejsce

Drużyna Inter Ryl Team - 2. miejsce

Drużyna Inter Ryl Team - 2. miejsce