Wtorek, 7 grudnia 2021

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

Do kiedy potrwają utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Jankowicach?

20.10.2021 11:50 | 0 komentarzy | mad
Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 11:29

To pewne, że remont drogi wojewódzkiej nr 919 (ul. Raciborska) w Jankowicach nie zostanie ukończony na czas. Jaki jest więc aktualny termin?

Do kiedy potrwają utrudnienia na drodze wojewódzkiej w Jankowicach?
Droga w Jankowicach (gm. Kuźnia Raciborska) ciągle pozostaje placem budowy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spytaliśmy o to zarządcę drogi, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. - Termin zakończenia prac określony jest na 15 listopada br. - odpowiedział Ryszard Pacer, rzecznik prasowy.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że faktycznie tak się zadzieje i utrudnienia w ruchu staną się wspomnieniem. Zaś wyremontowany trakt wynagrodzi przedłużające się prace. A przypomnijmy, że te początkowo miały zakończyć się wraz z październikiem. - Istnieje ryzyko niedotrzymania terminu zakończenia prac w październiku br. Gdyby tak się stało, określimy z wykonawcą nowy termin zakończenia prac. Opóźnienie wynika z konieczności przebudowy przepustu, który był w gorszym stanie, niż przewidywaliśmy. Do tego władze gminy wnioskują o budowę kolejnego odcinka chodnika – od remizy do zatoki autobusowej. Rozważamy tę opcję. I na koniec – oceniamy, że zaangażowanie wykonawcy nie jest wystarczające - mówił nam przed kilkoma tygodniami rzecznik ZDW w Katowicach (więcej TUTAJ).


AKTUALIZACJA

Mimo zapowiedzi ze strony ZDW w Katowicach droga nadal jest nieprzejezdna. Kiedy zostanie udostępniona dla ruchu oraz co wpłynęło na kolejne przesunięcie terminu? Spytaliśmy o to Ryszarda Pacera, czekamy na odpowiedź.


AKTUALIZACJA

TUTAJ wracamy do tematu drogi w Jankowicach.