Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora ZSOMS [ZDJĘCIA, WIDEO]

16.10.2021 21:41 | 0 komentarzy | tom, ma.w

W sobotę w krytej pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbyły się 13. Międzynarodowe Zawody Pływackie. Po porannych eliminacjach, wieczorem rozegrano finały w stylu dowolnym, klasycznym, zmiennym, grzbietowym oraz motylkowym. W zawodach uczestniczyło blisko 90 pływaków i pływaczek.

Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora ZSOMS [ZDJĘCIA, WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 2007 organizowane są te zawody. W zeszłym roku nie można było ich przeprowadzić z powodu pandemii.

W trakcie oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia przywitano sędziów, którzy prowadzili finały. Sędziami klasy międzynarodowej byli Waldemar Kilijan i Dawid Stojanowski. To sędziowie główni, nadzorujący także styl pływania. Sędzią starterem był Zbigniew Mirski.

Wśród gości oficjalnych znaleźli się: Katarzyna Walczak z ŚOSG - pierwszy raz służby mundurowe były reprezentowane na tej imprezie i Aleksandra Wawoczny dyrektor zespołu szkół w Tworkowie. Obecne były również dwie panie wicedyrektor: Katarzyna Marców i Małgorzata Bonk, a także Lucka Mladeckova z klubu pływackiego w Żilinie.

- Atrakcyjna jest formuła tej rywalizacji. Bodaj jedyna taka na świecie. Finały odbywają się drogą eliminacji, gdzie dwóch najsłabszych odpada, a w finale jest tylko dwóch zawodników - mówił Nowinom trener i prezes Sławomir Szwed.

Swoje ekipy wystawilły szkoły z Częstochowy, Bielsko-Białej, katowicki AWF, w tym absolwenci „ósemki”. Przybyła też drużyna z AZS AGH Kraków.

- Padały rekordy życiowe w eliminacjach, na ten okres treningowy wyniki są satysfakcjonujące - ocenił Szwed.

Wyniki dostępne na stronie LIVETIMING

Oficjalne rozpoczęcie zawodów - Pucharu Sprintu - Nowiny transmitowały na żywo.

Sławomir Szwed o zawodach.mp3