Piątek, 21 stycznia 2022

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Trwają zapisy do nowego żłobka miejskiego w Raciborzu

29.09.2021 09:37 | 4 komentarze | ż

Oddanie  nowego żłobka planowane jest na koniec tego roku. Zapisywać dzieci można już teraz.

Trwają zapisy do nowego żłobka miejskiego w Raciborzu
100 miejsc, 4 sale zabaw dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci, wykwalifikowana kadra, w tym psycholog, pielęgniarka, dietetyk, nauka języków obcych, zajęcia z logopedą, a nawet sala terapeutyczna przeznaczona do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi – tak prezentuje się oferta nowo powstającego żłobka miejskiego w Raciborzu. 28 września budowę wizytował prezydent Dariusz Polowy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy żłobek przy Bielskiej

Zapisy do nowego żłobka prowadzone są w placówce przy ul. Słonecznej w Raciborzu. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 32 415 52 97.

Nowy miejski żłobek powstaje przy ul. Bielskiej w Raciborzu, w sąsiedztwie Przedszkola nr 24. Został zaprojektowany w taki sposób, by jak najlepiej sprostać potrzebom rozwojowym małych dzieci: zapewnić im bezpieczne i komfortowe warunki lokalowe, profesjonalną opiekę i edukację.

Na najmłodszych czekać będą cztery sale wyposażone w wentylację oraz klimatyzację. Zadbano także o zaplecze kuchenne. Uzupełnieniem atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych będzie kreatywny plac zabaw, także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Teren żłobka będzie ogrodzony.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało 3 mln 300 tys. zł dofinansowania z programu Maluch+.

Ruszyły prace wykończeniowe

- Jak na razie wszystko przebiega bardzo sprawnie. Budujemy ten żłobek po to, by zapewnić opiekę na jak najwyższym poziomie, jak największej liczbie dzieci – zapewnia Dariusz Polowy. 28 września prezydent Raciborza po raz kolejny wizytował plac budowy.

- Poziom zaawansowania inwestycji oceniamy na ok. 70-80 proc. Mamy położone wszystkie instalacje, łącznie z fotowoltaiką. Ruszyły prace związane z wykończeniem wnętrz i zagospodarowaniem terenu wokół budynku. To będzie placówka spełniająca najwyższe standardy pod względem opieki nad dziećmi oraz komfortu i wyposażenia sal. Żłobek będzie także dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych – mówi Krzysztof Żychski, naczelnik wydziału edukacji raciborskiego urzędu miasta.

Drugi żłobek publiczny

Budynek nowego żłobka jest parterowy, z dogodnym dojazdem i miejscami parkingowymi, z dodatkową toaletą dla rodziców, pomieszczeniem na szatnię i wózkownię.

Żłobek przy ul. Bielskiej będzie drugą miejską placówką, obok obiektu przy ul. Słonecznej. Tym samym znacząco zwiększy się liczba miejsc i ich dostępność dla najmłodszych. Łącznie aż 202 dzieciom Miasto Racibórz zapewni profesjonalną opiekę i edukację już od najwcześniejszego etapu rozwoju.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Pobierz Żłobek na Ostrogu - prezentacja na 20.10.2021-min.pdf (format pdf, rozmiar ~14.77 M)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Krzysztof Żychski

Krzysztof Żychski

Naczelnik WEKiS UM Racibórz