środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Uczniowie z SP 15 znowu maszerowali z ekologicznym przesłaniem

24.09.2021 14:10 | 5 komentarzy | kama

W przedostatni weekend września cała Polska angażowała się w akcję „Sprzątania Świata”. Jak co roku Szkoła Podstawowa nr 15 wzięła aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Uczniowie z SP 15 znowu maszerowali z ekologicznym przesłaniem
Uczniowie z SP 15 znowu maszerowali z ekologicznym przesłaniem Fot. SP 15
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już po raz trzynasty Ekoelfy wymaszerowały „w miasto” uświadamiać raciborzan „Jak ważną sprawą jest ochrona otaczającego nas środowiska” oraz co robić, żeby żyło nam się dobrze, według idei hasła: „ Myślę, więc nie śmiecę”.

Uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali własnoręcznie wykonane ulotki o tematyce ekologicznej propagujące ideę dbałości o środowisko, jego ochronę poprzez segregowanie zużytych odpadów, oszczędzanie wody, energii, papieru oraz ochronę powietrza. Dodatkowo klasy przygotowały kolorowe transparenty z hasłami, zielone baloniki, no i oczywiście strój zielonego Ekoelfa.

Siedem klas I-III z wychowawcami maszerowało raźno przez miasto, śpiewając ekologiczne piosenki i wręczając przechodniom samodzielnie przygotowane ulotki. Dzieciaki wzbudzały podziw i zainteresowanie mieszkańców Raciborza.

„Dbaj o środowisko, bo to nie śmietnisko”, „Szanuj Ziemię, to nasz dom”, „Nie truj sąsiada” rozbrzmiewało tego dnia na ulicach naszego miasta. -Najważniejsze, żeby nie śmiecić, lecz segregować i częściej jeździć rowerem niż autem- tak tłumaczyły przypadkowym przechodniom małe Ekoelfy z „15”.

/Materiały prasowe/