środa, 28 lutego 2024

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

23 lipca zaczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród najlepszych zawodników świata są sportowcy z naszego regionu

22.07.2021 19:30 | 0 komentarzy | dud, ż
Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 10:47

TEKST AKTUALIZOWANY

W piątek 23 lipca rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Tokio. Podczas zmagań zobaczymy sportowców z naszego regionu. 

23 lipca zaczynają się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wśród najlepszych zawodników świata są sportowcy z naszego regionu
Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będziemy mieli okazję kibicować mieszkańcom naszego regionu: Piotrowi Kuczerze, Julii Kowalczyk, Justynie Świety-Ersetic, Patrykowi Grzegorzewiczowi oraz Agacie Perenc.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Biegacze i zapaśnik z Raciborza

Najbardziej znaną zawodniczką reprezentującą region jest Justyna Święty-Ersetic. Według najnowszych doniesień biegaczka doznała kontuzji podczas treningów przed startem w Tokio i jej występ na igrzyskach stoi pod wielkim znakiem zapytania. Pochodząca z Raciborza polska lekkoatletka została zgłoszona do biegu indywidualnego na 400 metrów oraz sztafet żeńskiej i mieszanej.

Zawodniczka AZS-AWF Katowice to wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Zdobyła również dwa złote medale na Uniwersjadzie. 

Kolejnym zawodnikiem jest reprezentujący klub MKS-SMS Victoria Racibórz - Patryk Grzegorzewicz. Lekkoatleta z Raciborza jest zgłoszony do biegu indywidualnego na 400 metrów. Grzegorzewicz jest czołowym polskim zawodnikiem na tym dystansie. W przeszłości stawał na podium m.in halowych mistrzostw Polski w kategorii U18 i U20.

W Tokio zobaczymy również pochodzącego z Raciborza zapaśnika Denisa Kudlę, które reprezentuje Niemcy. To brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w kategorii 85 kg, wicemistrz świata z 2017 roku, a także brązowy medalista mistrzostw świata w 2019 roku, trzykrotny brązowy medalista mistrzostw Europy.

Judocy z Rybnika

Na igrzyskach olimpijskich w Tokio wystąpią również judocy z Rybnika. w polskiej reprezentacji znaleźli się: Agata Perenc i Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik) oraz Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik). Kwalifikację olimpijską w judo uzyskało łącznie sześciu reprezentantów Polski. 

Piotr Kuczera jest medalistą mistrzostw Europy seniorów, a także mistrzostw świata i Europy juniorów. Jest również wielokrotnym mistrzem kraju. Agata Perenc jest dwukrotną mistrzynią Polski seniorów oraz młodzieżowców. Julia Kowalczyk jest brązową medalistką mistrzostw świata oraz srebrną medalistką mistrzostw Europy.

Na liście rezerwowej polskiej kadry siatkarskiej znajduje się zawodnik Jastrzębskiego Węgla - Tomasz Fornal. Polski siatkarz gra na pozycji przyjmującego. W 2021 roku zdobył Mistrzostwo Polski z Jastrzębskim Węglem.

Wielka nieobecna

Jedną z największych nieobecnych w Tokio będzie Ewa Swoboda. Powody absencji opisane zostały w tym miejscu: 


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka