Sobota, 13 kwietnia 2024

imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina

RSS

Utalentowany napastnik ROW-u trafił do Garbarni Kraków

14.07.2021 08:30 | 0 komentarzy | dud

Trzyletnim kontraktem z Garbarnią związał się młody napastnik – Jakub Kuczera.

Utalentowany napastnik ROW-u trafił do Garbarni Kraków
Fot. garbarnia.krakow.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osiemnastolatek podpisał z „Brązowymi” umowę ważną do 30 czerwca 2024 roku.

Jakub Kuczera urodził się 22. lutego 2003 roku i jest wychowankiem Odry Centrum Wodzisław Śląski. W 2019 roku, po udanych występach w drużynach młodzieżowych Odry, trafił do ROW-u Rybnik. Na początku występował w drużynach młodzieżowych, a także w drużynie rezerw grającej w jednej z grup śląskiej klasy okręgowej.

– Chciałbym jako napastnik strzelać jak najwięcej bramek, ale oczywiście najważniejsze są zwycięstwa całej drużyny. Miałem oferty z innych klubów, ale Garbarnia była najbardziej konkretna – powiedział przy podpisaniu kontraktu nowy nabytek „Brązowych”.

W drugoligowych rozgrywkach Jakub zadebiutował 11 maja 2019 w spotkaniu przeciwko Rozwojowi Katowice. W poprzednim sezonie ligowych zmagań był jednym z podstawowych graczy trzecioligowego już ROW-u Rybnik, występując w 26. meczach i zdobywając dziesięć bramek. – Myślę, że moim atutem jest szybkość i kreatywność, szczególnie w polu karnym. Najlepiej się czuję, jako taka „fałszywa dziewiątka” – dużo penetrująca wolne strefy na boisku.

źródło: garbarnia.krakow.pl


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl