Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Ponad 7 tys. złotych na pogorzelców z Nowej Białej. Wójt Rudnika: To budujące

07.07.2021 10:31 | 0 komentarzy | mad

W minioną niedzielę w trzech parafiach na terenie gminy Rudnik zbierano środki na rzecz poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej (gm. Nowy Targ). – To niezwykle budujące mieć świadomość, że wokół są ludzie wrażliwi, o dobrych sercach, którzy potrafią się dzielić z innymi – mówi Piotr Rybka, wójt Rudnika.

Ponad 7 tys. złotych na pogorzelców z Nowej Białej. Wójt Rudnika: To budujące
W działaniach ratowniczych brało udział ponad 100 zastępów straży pożarnej i około 400 strażaków (fot. Maciej Zubek).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do pożaru w Nowej Białej doszło 19 czerwca około godziny 18.00. Ogień strawił 25 dachów domów i dosłownie pozbawił dachu nad głową 27 rodzin. Spłonęło lub zostało uszkodzonych również około 50 obiektów gospodarczych.

W działania pomocowe włączyło się szereg osób, organizacji i samorządów. W Rudniku również postanowiło ruszyć z pomocą. W trzech kościołach na terenie gminy: w Modzurowie, w Rudniku i w Sławikowie zbierano do puszek ofiary pieniężne. Ochoczo włączyli się także mieszkańcy sołectw Szonowice i Ponięcice oraz pracownicy Urzędu Gminy w Rudniku. – Dzięki otwartym sercom i darującym dłoniom udało się zebrać w gotówce kwotę 10 € oraz 7 593,50 zł, które na konto pomocy pogorzelcom wpłacił ks. proboszcz parafii w Modzurowie - Franciszek Lehnert – podsumowuje akcję wójt Piotr Rybka, dziękując za pomoc sklepowi Lewiatan w Szonowicach, sołtysom oraz radom sołeckim z Szonowic i Ponięcic, a także zaangażowanym księżom.

Zbiórka na rzecz pogorzelców odbywa się także TUTAJ.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.