Niedziela, 26 maja 2024

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

ROW przegrywa mecz o utrzymanie w lidze [ZDJĘCIA]

22.05.2021 21:19 | 3 komentarze | PF

Piłkarze ROWu przegrali na własnym stadionie z Wartą Gorzów Wielkopolski 0:1 co stawia ich w trudnej sytuacji w walce o utrzymanie w III lidze. 

ROW przegrywa mecz o utrzymanie w lidze [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piłkarze Warty przyjechali do Rybnika zajmując 13 miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów. Rybniczanie po ubiegłotygodniowej porażce z liderem, Ruchem Chorzów, spadli na 16 pozycję w tabeli (28 punktów) i znaleźli się w strefie spadkowej. 

Ewentualna wygrana podopiecznych trenera Rolanda Buchały mogłaby zdecydowanie poprawić sytuację klubu z Rybnika. Widać było, że obydwie drużyny dobrze wiedziały o jaką stawkę grają. Pierwsza i jedyna bramka padła dla gorzowian dopiero w 84 minucie meczu. Katem ROWu okazał się Dominik Nowakowski. 

Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze 6 kolejek. Przed rybniczanami trudne zadanie, gdyż mają do rozegrania cztery spotkania z rywalami z czoła tabeli. Kluczowy może być jednak najbliższy tydzień. ROW powinien poszukać punktów w najbliższą środę, 26 maja na wyjeździe w Kluczborku (11 miejsce) oraz za tydzień, 29 maja w meczu z sąsiadem w tabeli Piastem Żmigród.

22.05.2021 . godz. 17.00

ROW 1964 Rybnik - Warta Gorzów Wielkopolski 0:1 (0:0)

Skład wyjściowy ROWu: Daniel Jona, Jan Janik (K), Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Adrian Pytlik, Jakub Pochcioł, Konrad Warmiński, Tomasz Gomola, Łukasz Gajda, Filip Kukuła, Olaf Sobik

Ławka rezerwowych: Bartosz Plewka - Mateusz Cywka, Szymon Kuzior, Mateusz Tomaszewski, Dawid Migus, Aleksander Folmert, Balazs Boda.