Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Rząd przeznaczył 5,5 mln zł na poprawę dróg w powiecie wodzisławskim, w tym na ul. Radlińską

22.04.2021 09:55 | 8 komentarzy | art

Polski rząd przyznał kolejne pieniądze na remont i budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD). Pieniądze te zostaną spożytkowane również na drogach powiatu wodzisławskiego: Radlińskiej w Wodzisławiu Śl., ul. Leszka i Mieszka w Wodzisławiu Śl., ul. Ofiar Terroru w Rydułtowach i łączniku ul. Szybowej i Olszyńskiej w Krostoszowicach.

Rząd przeznaczył 5,5 mln zł na poprawę dróg w powiecie wodzisławskim, w tym na ul. Radlińską
Ul. Radlińska w Wodzisławiu zostanie wyremontowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Leszka do skrzyżowania z ul. Kokoszycką.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych), to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. 

W powiecie wodzisławskim wsparcie trafi do czterech samorządów:

  • Powiat Wodzisławski otrzyma kwotę 2 805 084 zł na przebudowę ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim;
  • miasto Wodzisław Śląski otrzyma 1 084 908 zł na przebudowę i remont ulic Leszka i Mieszka;
  • miasto Rydułtowy otrzyma 1 132 655 zł na przebudowę ulicy Ofiar Terroru;
  • gmina Godów otrzyma 583 275 zł na budowę drogi - połączenia ulicy Szybowej z Olszyńską w Krostoszowicach. 

W sumie więc cztery samorządy powiatu wodzisławskiego otrzymają ponad 5,5 mln zł na poprawę dróg. - Rząd dba zarówno o duże inwestycje, kluczowe w skali całego kraju, jak i te lokalne, bliskie każdemu z nas. Cieszymy się, że rząd wspiera nas za pomocą różnych programów, które przyczyniają się do rozwoju naszego Subregionu - podkreśla senator Ewa Gawęda, która poinformował o udzielonym wsparciu. 

Samorządy powiatu złożyły więcej wniosków o dofinansowanie. Np. Powiat wodzisławski liczył jeszcze na dofinansowanie przebudowy dalszego fragmentu ul. Raciborskiej w Gorzycach (w poprzednich latach zostały wykonane dwa etapy remontu tej ulicy od skrzyżowania z DK 78 do Osin, i z Osin do Bełsznicy). Ostatecznie wniosek ten znalazł się na liście rezerwowej. - Być może środki na tę drogę uda się pozyskać w późniejszym czasie - mówi Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Przypomina, że w ubiegłych latach z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat wodzisławski pozyskał dofinansowania na przebudowę ul. Traugutta w Pszowie, Bohaterów Warszawy w Rydułtowach i Raciborskiej (dwukrotnie) w Gorzycach. 

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP

Czytaj podobne