Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Zabytkowa kopalnia Ignacy ma nowego szefa

16.04.2021 12:24 | 0 komentarzy | acz

Zabytkowa Kopalnia Ignacy ma nowego dyrektora – funkcję tę do końca września będzie pełnił Marek Gołosz.

Zabytkowa kopalnia Ignacy ma nowego szefa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ogłoszony w marcu tego roku konkurs na dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy został unieważniony, a Prezydent Miasta, zdecydował się na powierzenie tego stanowiska Markowi Gołoszowi, który wcześniej, w trakcie swojej pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego, zajmował się zarządzaniem Szlakiem Zabytków Techniki i koordynował kampanie promocyjne festiwalu Industriada.

- Zabytkowa Kopalnia Ignacy to miejsce niezwykłe w historii Rybnika, które w nowoczesny sposób łączy funkcje muzealne z organizacją nietuzinkowych wydarzeń kulturalnych – przekonuje prezydent Piotr Kuczera. - Zdecydowaliśmy się na rozdzielnie dotychczasowego Industrialnego Centrum Kultury na dwie niezależne od siebie jednostki: Dom Kultury i Zabytkową Kopalnię Ignacy, ponieważ zależy nam na skoncentrowaniu działalności tej drugiej instytucji wokół walorów turystycznych kopalni oraz jej wartości materialnych i niematerialnych. Jestem przekonany, że doświadczenie pana Marka Gołosza, któremu zdecydowałem się powierzyć funkcję dyrektora, okaże się niezwykle cenne dla naszych planów wypromowania kompleksu pokopalnianego, jako prężnie działającego ośrodka na Szlaku Zabytków Techniki – dodaje prezydent.

Marek Gołosz  - pełniący od 15 kwietnia br. obowiązki dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy -  ma 37 lat. Pochodzi z Wyr w powiecie mikołowskim. Jest absolwentem politologii i filologii języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Śląskim. Większość aktywności zawodowej związał z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, gdzie był odpowiedzialny za upowszechnianie i promocję dziedzictwa kultury przemysłowej. Od 2012 do 2019 roku zajmował się zarządzaniem najpopularniejszym produktem turystyki industrialnej w Polsce, Szlakiem Zabytków Techniki. Koordynował także kampanie promocyjne święta Szlaku – festiwalu INDUSTRIADA. Od 2020 roku realizuje zadania związane z promocją, marką i komunikacją marketingową w Urzędzie Metropolitalnym Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Na pełniącego obowiązki dyrektora Zabytkowej Kopalni Ignacy został powołany na czas od 15 kwietnia do 30 września br. Potem na to stanowisko ogłoszony zostanie konkurs, w którym oczywiście również będzie mógł wystartować.