środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Kultura

Anna Dymna doceniła podopiecznych stowarzyszenia "Dom" z Raciborza. Zobacz film, który przygotowali z opiekunami

15.04.2021 10:21 | 0 komentarzy | ż

Środowiskowy Dom Samopomocy z Raciborza został laureatem I miejsca 21. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - ALBERTIANA 2021 organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" oraz Fundację im. Brata Alberta z Krakowa.

Anna Dymna doceniła podopiecznych stowarzyszenia "Dom" z Raciborza. Zobacz film, który przygotowali z opiekunami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na stronie fundacji "Mimo wszystko" czytamy: W tym roku chęć wzięcia udziału w festiwalu zgłosiło 55 zespołów oraz 50 solistów. Spośród nich wybrano 20 zwycięzców, którzy zaprezentują się podczas gali finałowej – 15 w kategorii zespołów oraz 5 solistów. Nagrane występy oceniało jury w składzie Anna Dymna, Beata Paluch-Zarycka, Katarzyna Walaszek, Małgorzata Godek-Wójcik, Dorota Różycka-Depa.

- Cieszymy się niesamowicie z tego zwycięstwa. Szczególnie w tym czasie, kiedy nasi uczestnicy pozostają w izolacji w domach, możemy wesprzeć ich dobrą, pozytywną informacją, o tym, że tak szacowne jury doceniło ich wysiłki podejmowane w ramach pracy terapeutycznej naszego ośrodka. Grupa teatralna o charakterystycznej nazwie "47-400" powstała w ramach działających w ŚDS grup zainteresowań naszych uczestników i tworzy ją 9 osób pod okiem wspierających terapeutów p. Jolanty Brodaczewskiej, p. Nicol Hluchnik i p. Szymona Jasińskiego. W tym miejscu pragnę wszystkim podziękować za zaangażowanie i podejmowane wysiłki. Szczególne podziękowania składamy dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu za udostępnienie sali koncertowej, w której mogły odbywać się próby i zostało zrealizowane zwycięskie nagranie - komentuje Magdalena Procajło - prezes Stowarzyszenia "Dom" z Raciborza.

W tym roku temtem przewodnim konkursu było odkrywanie piękna życia - jak je trzeba szanować i kochać - oraz jak chronić świat przed zagładą.

W swoim przedstawieniu "Troska" grupa opowiada o odcieniach miłości, na którą składa się wszystko to, co sprawia, że życie staje się szczęśliwsze i piękniejsze.

Więcej informacji o działaniach podejmowanych przez Stowarzyszenie "Dom" z Raciborza na stronach:

  • www.stowarzyszeniedom.pl
  • https://www.facebook.com/stowarzyszeniedom

źródło: ŚDS Racibórz, oprac. ż