Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Przy kolejnych szkołach powstaną boiska

18.04.2021 19:00 | 0 komentarzy | art

Urząd Gminy w Gorzycach realizuje dwa przetargi na budowę nowych boisk szkolnych w Bluszczowie i Olzie

Przy kolejnych szkołach powstaną boiska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

BLUSZCZÓW, OLZA Szkolne boisko w Bluszczowie o nawierzchni asfaltowej pełni w zasadzie głównie rolę szkolnego parkingu. W tym roku w jego miejscu ma jednak powstać nowe boisko o nawierzchni poliuretanowej. A także piłkochwyty, odwodnienie, oświetlenie i monitoring oraz mur oporowy i chodnik. Do przetargu zgłosiło się aż 8 firm. Najtańsza ze złożonych ofert opiewa na kwotę około 544 tys. zł, najdroższa – na kwotę 1 mln 219 tys. zł. Jak widać rozpiętość kwotowa złożonych ofert jest znaczna – najdroższa oferta jest o ponad 100 procent wyższa od najtańszej. Obecnie trwa badanie ofert pod kątem spełnienia przez nie wymogów. Dodajmy, że gmina planowała przeznaczyć na realizację zadania 935 tys. zł. Jest więc szansa, że sporo zaoszczędzi, o ile najtańsza oferta spełniać będzie wymogi formalne i okaże się realna (cena stanowi 90% wagi oceny ofert, reszta to okres gwarancji, jaką na wykonaną robotę da wykonawca). Umowa z wybranym w drodze przetargu wykonawcą powinna zostać podpisana do końca kwietnia. Wybrana firma będzie miała 5 miesięcy na zrealizowanie zadania.

Druga z inwestycji, polegać ma na budowie przy szkole w Olzie boiska ze sztucznej trawy, bieżni o długości 60 m o nawierzchni poliuretanowej ze skocznią do skoku w dal, piłkochwytów, chodników i odwodnienia, a także oświetlenia i monitoringu. Umowa z wybranym wykonawcą miała zostać podpisana do 7 maja. Ostatecznie termin ten przesunięto o tydzień – z powodu wydłużenia czasu zbierania ofert. Pierwotnie nabór ofert w przetargu miało trwać do 8 kwietnia, ale wydłużono go do 15 kwietnia. Podobnie jak w przypadku Bluszczów, boisko w Olzie powinno być gotowe w ciągu 5 miesięcy.

Daniel Jakubczyk, wójt gminy Gorzyce przypomina, że w ostatnich latach zmodernizowane zostały już obiekty sportowe przy szkołach w Gorzycach, Rogowie i Turzy Śl. oraz obiekt LKS Naprzód Czyżowice, z którego korzysta również szkoła.(art)