Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Nowości pojawią się na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Będą stacje naprawcze i... ładujące [ZDJĘCIA]

13.04.2021 17:01 | 1 komentarz | AgaKa

Wspólny projekt Jastrzębia-Zdroju i Karwiny zatwierdzony. Projekt „Żelazny Szlak Rowerowy – wsparcie EKOturystyki” ma promować turystykę rowerową w obszarze Żelaznego Szlaku Rowerowego między innymi poprzez działania marketingowe oraz udostępnienie jego użytkownikom nowej infrastruktury rowerowej na trasie.

Nowości pojawią się na Żelaznym Szlaku Rowerowym. Będą stacje naprawcze i... ładujące [ZDJĘCIA]
W sąsiedztwie Żelaznego Szlaku Rowerowego powstaną punkty do ładowania rowerów oraz stacje naprawcze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na jastrzębskim odcinku powstaną dwie stacje do ładowania rowerów elektrycznych o napięciu 230V oraz dwie samoobsługowe stacje do naprawy rowerów. Cztery zewnętrzne ładowarki ulokowane będą w Karwinie.

- Bardzo się cieszę, że możemy rozwijać Żelazny Szlak Rowerowy dostosowując go do potrzeb rowerzystów w taki sposób, aby był jeszcze lepszy i jeszcze bardziej atrakcyjny – powiedział Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta.

Projekt zakłada również promocję innych atrakcji przyrodniczo-kulturowych usytuowanych w bliskim sąsiedztwie szlaku, takich jak Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego z tężnią solankową, historyczna dzielnica Jastrzębia-Zdroju z zabytkowym Parkiem Zdrojowym oraz Karwińskie Morze, Park Bożeny Nemcowej i Uzdrowisko Darkov w Karwinie. Działania mają zachęcić turystów do planowania dłuższych pobytów w naszym przygranicznym regionie.

W ramach projektu zostanie opracowana i wdrożona wspólna kampania reklamowa Żelaznego Szlaku Rowerowego oraz powstanie plan komunikacji marketingowej z modelem zarządzania. Partnerzy projektu wezmą udział w warsztatach z marketingu marki turystycznej, które pozwolą wypracować kierunki, zadania i podział ról przyszłej promocji wspólnego produktu turystycznego.

- Wszystkie te działania to środek do celu, jakim jest możliwie najszersze rozpropagowanie Żelaznego Szlaku Rowerowego jako produktu turystycznego, z którego jesteśmy dumni – ocenił Roman Foksowicz.

Decyzją Euroregionalnego Komitetu Sterującego Euroregionu Śląsk Cieszyński projekt zatwierdzono do dofinansowania. Jego całkowity koszt wyniesie 45 113,00 euro. Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska i Budżetu Państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński. Realizacja projektu ma rozpocząć się w maju.