Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Wysprzątali wąwóz, naprawili ścieżki. Mieszkańcy pytają - dlaczego znowu piaskiem? [ZDJĘCIA]

07.04.2021 17:40 | 5 komentarzy | AgaKa

Postanowiliśmy wrócić do tematu ścieżek spacerowych na terenach zielonych pomiędzy osiedlem Wojska Polskiego, a Tysiąclecia (wąwóz) w Wodzisławiu Śląskim. Po tym, jak ścieżki zostały naprawione piaskiem, w sieci zawrzało. Przypominamy jednak, że... tak miało być.

Wysprzątali wąwóz, naprawili ścieżki. Mieszkańcy pytają - dlaczego znowu piaskiem? [ZDJĘCIA]
Teren zielony pomiędzy osiedlem Wojska Polskiego, a Tysiąclecia (wąwóz)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O sprawie pisaliśmy już w czerwcu ubiegłego roku, gdy na naszą skrzynkę mailową zaczęły przychodzić pierwsze powiadomienia mieszkańców o zniszczonych ścieżkach w wąwozie. Powodem były ulewne deszcze, które przeszły wówczas nad miastem. Rwące potoki wypłukały w ścieżkach głębokie koryta.

Z naprawą zwlekano, bo jak poinformował nas wodzisławski magistrat, pracownicy SKM czekali na ustabilizowanie się pogody. Do tego doszła sytuacja związana z koronawirusem. Pytaliśmy także, czy przy naprawie ścieżek zastosowane będą inne materiały. Już wtedy padła odpowiedź, że nie.

- Biorąc pod uwagę trwałość projektu, jaka obowiązuje dla zadania rewitalizacji terenów zieleni na terenie miasta Wodzisławia Śląskiego, nie będą zastosowane inne rozwiązania - czytamy w odpowiedzi, którą otrzymaliśmy od Mateusza Jamioły z Wydziału Dialogu, Promocji i Kultury w lipcu ubiegłego roku.

Na wiosnę tego roku w wąwozie pojawili się pracownicy SKM, którzy rozpoczęli porządki: grabienie, formowanie krzewów, doświetlanie roślin. Uzbierano także około 20 dużych worków śmieci. O pracach na tym terenie SKM informował na swoim Facebooku. Naprawiono też ścieżki. Piaskiem.

Do tematu będziemy wracać.