Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Budynek po przedszkolu ma otrzymać drugie życie

26.03.2021 12:00 | 0 komentarzy | mad

Już wiadomo, co stanie się z budynkiem po przedszkolu w Rudniku. Włodarze gminy, chcą go wynająć.

Budynek po przedszkolu ma otrzymać drugie życie
To budynek, w którym jeszcze nie tak dawno funkcjonowało przedszkole. Jeśli radni przystaną na urzędniczy pomysł, teren zostanie przeznaczony na wynajem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To kolejny krok związany ze zmianami dotyczącymi rudnickiego przedszkola. Przypomnijmy, placówka została przeniesiona do miejscowej podstawówki, a wcześniej przygotowano na to odpowiednią infrastrukturę. Zapadła taka decyzja, bo dotychczasowa lokalizacja nie spełniała wymagań ochrony przeciwpożarowej. W ocenie włodarzy, taki krok, był o wiele bardziej opłacalny dla budżetu gminy, aniżeli dostosowanie obecnego obiektu do wymogów stawianych przez straż pożarną.

Przedszkole w nowej siedzibie, przy ul. Słonecznej 1, swoje funkcjonowanie rozpoczęło wraz z drugim półroczem bieżącego roku szkolnego. W efekcie, w gminie zapadła decyzja, że obiekt po byłej placówce przy ul. Stawowej 5 zostanie wystawiony w drodze przetargu na wynajem. – Nie chcemy, aby ten obiekt stał się ruiną – mówi Piotr Rybka, wójt gminy. Jak dodaje, w jednym przetargu gmina na wynajem chce wystawić budynek i tamtejsze bagna. – W umowie znajdą się zapisy regulujące pewien zakres prac, które powinien wykonać najemca – wyjaśnia wójt. Gmina nie chce więc pozwolić, aby dany najemca, dzierżawiąc budynek, nie podjął tam żadnej aktywność. Jednocześnie umowa ma zabezpieczać interesy najemcy. Okres jej obowiązywania to 15 lat. Na kolejnej sesji rady gminy, radni mają podjąć wiążącą decyzję, czy zgadzają się, aby obiekt został wystawiony na wynajem w drodze przetargu.

Jak się dowiadujemy, w urzędzie mają wizję, aby teren stał się rekreacyjnym.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.