Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Akredytacje programu Erasmus+ dla CKZiU nr 1 w Raciborzu

08.03.2021 11:18 | 0 komentarzy | ż

Nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele będą mogli zdobywać doświadczenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe podczas zagranicznych wyjazdów.

Akredytacje programu Erasmus+ dla CKZiU nr 1 w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Mamy dobre wieści dla społeczności szkolnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu wniosków o akredytację. Miło nam poinformować, że CKZiU nr 1 jako jedna z niewielu szkół w Polsce i jako jedyna szkoła w Powiecie Raciborskim otrzymała akredytację Programu Erasmus+ w dwóch sektorach: Kształcenie i szkolenia zawodowe i Edukacja szkolna - informuje szkoła.

Akredytacja może być utożsamiana z uzyskaniem biletu wstępu do programu lub rodzajem stałego członkostwa w programie. W ramach przyznanej akredytacji uczniowie i nauczyciele CKZiU nr 1 będą mogli zdobywać cenne doświadczenie zawodowe, szkolić umiejętności językowe oraz poznawać tradycje i kulturę państw, w których będą organizowane miesięczne praktyki zawodowe, specjalistyczne kursy czy szkolenia.

Przyznanie akredytacji oznacza pewność, że projekty mobilności zagranicznych uczniów i nauczycieli – wyjazdy na praktyki i szkolenia, będą realizowane przez najbliższe pięć lat:

  • sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe (VET) – uczniowie będą wyjeżdżali na miesięczne zagraniczne staże zawodowe a nauczyciele na szkolenia job shadowing,
  • sektor Edukacja szkolna (SE) – nauczyciele będą mieli możliwość uczestnictwa w kursach językowych i kursach specjalistycznych np. z zakresu metodyki nauczania, czy wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Dodajmy, że obecnie w szkole realizowany jest projekt "Praktyki zagraniczne najlepszym początkiem Twojej kariery zawodowej", w ramach którego grupa uczniów technikum czeka na wyjazd na miesięczne praktyki na Maderze połączone ze zwiedzaniem i bogatym programem kulturowym poprzedzonym kursem języka angielskiego/hiszpańskiego i zwiedzaniem.

Trwa również nabór do nowego projektu "Twój krok do europejskiej kariery zawodowej". Gdy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, z zastosowaniem wszelkich środków ostrożności uczniowie klas trzecich kształcący się w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych i technik hotelarstwa wyjadą na staże zagraniczne do Hiszpanii (Sevilla) i na portugalską wyspę Maderę.

Do tej pory uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu mieli okazję wyjechać na praktyki zagraniczne do Hiszpanii, Portugalii, na Sycylię, Teneryfę i do Londynu. Więcej informacji na:

  • http://www.ckziu1raciborz.idsl.pl/
  • https://instagram.com/ckziu1_raciborz?igshid=uaezsyhjkwf0

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu