Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Wzburzenie Kuligi. Czy nowy żłobek zabierze plac zabaw przedszkolakom?

24.02.2021 16:29 | 7 komentarzy | ma.w

Lutowe posiedzenie rady Raciborza zaczęło się od emocjonalnego wystąpienia Michała Kuligi z "Razem dla Raciborza". Zwrócił się do prezydenta Polowego o wyjaśnienia związane z budową nowego publicznego żłobka. Rodzice alarmują Kuligę, że wskutek inwestycji pobliskie przedszkole P24 ucierpi na utracie miejsca zabaw dzieci.

Wzburzenie Kuligi. Czy nowy żłobek zabierze plac zabaw przedszkolakom?
Radny Michał Kuliga z "Razem dla Raciborza"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Michał Kuliga w imieniu rodziców przedszkolaków wystąpił na początku lutowej sesji rady miasta. Zgłosił ich niepokoje związane z przenosinami placu zabaw integracyjnego przedszkola. Rodzice obawiają się, że nowy plac będzie usytuowany na niewielkim obszarze, z kłopotliwym dojściem. Kuliga skrytykował w tym miejscu prezydenta Dariusza Polowego, gdyż od niego wciąż słyszał, że przedszkola (P24) nie dotkną żadne uciążliwości w związku z budową nowego publicznego żłobka.

Kuliga stwierdził, że zażąda wizji lokalnej w terenie, w trakcie sesji, chyba że prezydent miasta spotka się z zainteresowanymi w czwartek w wyznaczonym terminie. Rozważał też zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji oświatowej w tej sprawie.

Dariusz Polowy zadeklarował, że jest gotów rozwiać wszelkie wątpliwości na temat budowy żłobka i wybierze się na czwartkowe spotkanie w terenie. Porę ustalono na godz. 12.00.

Michał Kuliga pokazał na sesji jak mały będzie nowy plac zabaw
Radny zaprezentował też ścieżkę do nowego placu