Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Kiedy ulica Dębowa w Nędzy doczeka się remontu?

06.03.2021 07:00 | 0 komentarzy | mad

Samorządowcy Nędzy otrzymując z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 500 tys. złotych, zaplanowali przeznaczyć je na remont ulicy Dębowej. Co z robotami?

Kiedy ulica Dębowa w Nędzy doczeka się remontu?
Wójt Nędzy Anna Iskała.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nędza, podobnie jak i inne samorządy z całej Polski, otrzymała pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Mowa o 6 miliardach złotych, których podział wynikał z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin oraz powiatów. Źródłem finansowania projektu był Fundusz COVID-19, a wsparcie jest bezzwrotne.

Anna Iskała, wójt Nędzy przekazywała nam, że samorząd środki zaplanował przeznaczyć na kompleksowy remont ulicy Dębowej. Modernizacja jednak jeszcze nie ruszyła. Dlaczego? Wójt wyjaśniła kwestię na minionej sesji rady gminy. – To nie jest, jak ktoś kiedyś powiedział, nieudolność urzędu. To efekt tego, że w trakcie projektowania okazało się, że ktoś kiedyś pozwolił położyć kable pod drogą, które praktycznie nigdzie nie były odzwierciedlane. To wymaga pewnych uzgodnień z Tauronem, który jest ciężkim przeciwnikiem do różnego rodzaju negocjacji. Ale jesteśmy już na końcówce, w marcu ma się to wszystko rozegrać. I wtedy będzie tam dalszy etap realizacji – tłumaczyła wójt Iskała.

Jak wyjaśniała nam wcześniej wójt, koszt robót oszacowano na 440 tys. złotych. Pozostałe 60 tys. zł ma być rezerwą dla tego remontu, gdyby wystąpiły dodatkowe prace.

Ludzie:

Anna Iskała

Anna Iskała

Wójt gminy Nędza.