Czwartek, 30 maja 2024

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Prezes Kozicki o Unii: spółka bez większych zaległości, zobowiązania regulowane na bieżąco

27.01.2021 10:02 | 14 komentarzy | ma.w

Szef miejskiej spółki Maciej Kozicki odpowiedział na pytania Nowin o jej sytuację finansową i ewentualność zagrożenia likwidacją. Przygotował plan naprawczy i zawnioskował o zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników.

Prezes Kozicki o Unii: spółka bez większych zaległości, zobowiązania regulowane na bieżąco
Maciej Kozicki prezes Unii Racibórz sp. z o.o.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O co pytaliśmy?

  • W jakiej kwocie Unia Racibórz sp. z o.o. odnotowała za rok ubiegły swej działalności stratę finansową? Kto pokryje tę stratę, jaką poniosła spółka?
  • Czy w związku z odnotowaną stratą Unia może zostać zlikwidowana jako spółka? Pytamy, bo jej kapitał założycielski to 150 tys. zł. Jakie będą kolejne działania w tej sprawie?

Oto autoryzowana odpowiedź prezesa Macieja Kozickiego.

1. Strata za zeszły rok wyniosła 211 tys. 945 zł 50 gr na dzień 31/12/2020 r.(61 tys. 945 zł 50 gr ponad kapitał własny). Spółka jednak nie ma większych zaległości, zobowiązania w większości przypadków regulowane są na bieżąco, a w stracie uwzględnione zostały: wynagrodzenia oraz ich pochodne za grudzień 2020, które wypłacane są w styczniu 2021: faktura z OSiR, oraz wynagrodzenie rady nadzorczej (które na mocy porozumienia stron zostały przełożone do płatności na nowy rok) oraz inne bieżące zobowiązania finansowe (usługi księgowe, wynajem obiektów sportowych oraz media) - miały termin płatności na styczeń 2021 i zostały w pełni opłacone.

2. 25 stycznia* został przeze mnie przedstawiony Radzie Nadzorczej Program Naprawczy. Jestem przekonany, że sytuacja finansowa w Spółce ulegnie poprawie na bazie tego programu i to w niedalekiej przyszłości.

3. Na chwilę obecną:

- Spółka realizuje szkolenia młodzieży około 80 chłopców, w stosunku do 46-ciu, których zastaliśmy w klubie, przejmując sekcję od Stowarzyszenia.

- to jest potencjał naszych mieszkańców, naszej młodzieży,

- jest to szczególnie ważne, bezcenne w tym trudnym okresie pandemii, bo to daje możliwość realizowania przez młodzież swoich pasji i zainteresowań.

3. Decyzję co do dalszego funkcjonowania Spółki w każdym przypadku podejmuje Właściciel. Nie widzę jednak przesłanek do jej likwidacji - Spółka na bieżąco reguluje swoje zobowiązania (poza niewielkim opóźnieniem w wypłacie wynagrodzeń w styczniu 2021). Co do dalszych działań to przekazałem Radzie Nadzorczej wniosek o zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, które ma odbyć się w najbliższym czasie, tam zostaną podjęte decyzje co do dalszego funkcjonowania Spółki. Jako nowy prezes liczę na konstruktywną współpracę wszystkich środowisk sportowych i politycznych Miasta.

*korekta daty, wcześniejsza - 27 stycznia - pojawiła się pomyłkowo.