Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Pociąg Mistrzów z Justyną Święty-Ersetic i Ewą Swobodą

21.12.2020 11:40 | 0 komentarzy | ż

Pociąg z wizerunkami znakomitych polskich lekkoatletów, w tym raciborzanki Justyny Święty-Ersetic oraz żorzanki Ewy Swobody, wyjechał pierwszy raz w trasę. Ma kursować na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie.

Pociąg Mistrzów z Justyną Święty-Ersetic i Ewą Swobodą
Kadr z dołączonego do artykułu filmu, na którym zaprezentowano Pociąg Mistrzów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Prezentacja pociągu odbyła się bazie Kolei Śląskich. W spotkaniu uczestniczył marszałek Jakub Chełstowski, prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki, prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera i radni Sejmiku Województwa, Bartłomiej Kowalski i Alina Nowak. - Jestem przekonany, że za kilka miesięcy spotkamy się na Stadionie Śląskim i będziemy mogli dopingować najlepszych sportowców, podczas międzynarodowych imprez z udziałem gwiazd. Cieszę się, że Koleje Śląski i nasi sporowi ambasadorzy włączyli się w promocję tych wydarzeń w tak oryginalny sposób. Kolejny dedykowany pociąg Kolei Śląskich to bardzo dobra promocja dla Stadionu Śląskiego i województwa śląskiego. Korzystając z tego ekologicznego środka transportu będziemy sobie przypominać, że już coraz bliżej do mistrzostw świata sztafet, memoriałów i Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce – powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Celem akcji jest promocja Stadionu Śląskiego jako Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego i popularyzacja lekkiej atletyki wśród mieszkańców regionu, a także rozpowszechnianie informacji dotyczących wydarzeń, które mają się odbyć na tym obiekcie w 2021 roku: Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet, Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, Memoriału im. Kamili Skolimowskiej.

- Przyszły rok będzie bez wątpienia rokiem lekkiej atletyki. Dzisiaj nie ma w Polsce ani w Europie drugiego takiego obiektu jak Stadion Śląski i do historii tego stadionu dopiszemy wkrótce cztery duże imprezy lekkoatletyczne. Pociąg Mistrzów to wspaniała promocja tych wydarzeń i wierzę, że dzięki temu dotrzemy do nowych kibiców królowej sportu – tłumaczył Jan Widera, prezes Stadionu Śląskiego.

Na pociągu znalazły się wizerunki ambasadorów województwa i Stadionu Śląskiego: Anity Włodarczyk, Pawła Fajdka, Justyny Święty-Ersetic i Ewy Swobody, a także Stadionu Śląskiego i informacje o czterech międzynarodowych imprezach, które odbędą się w 2021 roku na Stadionie Śląskim. Wnętrze składu również nawiązuje do lekkoatletycznych zmagań.

źródło: UMWS, oprac. ż

Ludzie:

Jakub Chełstowski

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka