Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Kolejne zakażenia koronawirusem w ZAKSIE

12.11.2020 10:19 | 0 komentarzy | kozz

Klub ZAKSA S.A poinformował, że w rezultacie kolejnych przeprowadzonych testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 czterech członków drużyny otrzymało wynik pozytywny. Łącznie w związku z pozytywnymi wynikami testów w izolacji obecnie przebywa 11 członków kędzierzyńskiego zespołu.

Kolejne zakażenia koronawirusem w ZAKSIE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ubiegłym tygodniu klub poinformował o siedmiu przypadkach pozytywnego testu na obecność SARS-CoV-2 w zespole. W wyniku kolejnych przeprowadzonych testów, których wyniki klub otrzymał 10/11 listopada, do tego grona dołączyło czterech zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Jednocześnie w przebadanej początkiem tego tygodnia grupie wynik negatywny otrzymało trzech zawodników oraz czterech członków sztabu szkoleniowego ZAKSY. Wszystkie osoby, które otrzymały pozytywny wynik testu, pozostają w izolacji, czekając na kontakt z sanepidem. Natomiast grupa, która otrzymała negatywne wyniki testów zakończyła samokwarantannę, ci zawodnicy w tym tygodniu będą wznawiać treningi.

Szanując prywatność osób, które otrzymały wynik pozytywny klub nie będzie podawał ich danych osobowych do wiadomości publicznej. Jednocześnie decyzja o ujawnieniu wyników pozostaje po stronie zawodników, którzy mogą za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych upublicznić te informacje.

Klub ZAKSA S.A pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach oraz zmianach w terminarzu rozgrywek będziemy informować na bieżąco.

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z jakimkolwiek zawodnikiem/ członkiem sztabu szkoleniowego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania, któregokolwiek z objawów koronawirusa prosimy o niezwłoczne zgłaszanie się do najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.


Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle