Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Koronawirus w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

05.11.2020 12:05 | 0 komentarzy | kozz

Klub ZAKSA S.A poinformował, że w rezultacie przeprowadzonych 4 listopada testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 siedmiu członków drużyny i sztabu szkoleniowego otrzymało wynik pozytywny.

Koronawirus w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po zgłoszeniu złego samopoczucia, i pojawieniu się pierwszych objawów charakterystycznych dla COVID-19, przez siatkarzy ZAKSY mecz w Zawierciu został przełożony. Zespół Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wrócił do Kędzierzyna-Koźla. Kędzierzyńska drużyna zawiesiła treningi i zgodnie z zapowiedziami zostały przeprowadzone testy na SARS-CoV-2.

Po przeprowadzeniu testów kasetkowych część zawodników otrzymała wynik pozytywny, ta grupa 4 listopada miała przeprowadzone testy RT_PCR, które potwierdziły obecność wirusa u siedmiu osób. Członkowie zespołu, którzy nie mieli przeprowadzonych testów RT-PCR pozostają samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa, ta grupa jeszcze w tym tygodniu podda się testom RT-PCR.

Szanując prywatność osób, które otrzymały wynik pozytywny klub nie będzie podawał ich danych osobowych do wiadomości publicznej. Jednocześnie decyzja o ujawnieniu wyników pozostaje po stronie zawodników, którzy mogą za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych upublicznić te informacje.

Klub ZAKSA S.A pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach oraz zmianach w terminarzu rozgrywek będziemy informować na bieżąco.


Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle