Poniedziałek, 15 kwietnia 2024

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

ZAKSA organizatorem turnieju Ligi Mistrzów

31.10.2020 08:04 | 0 komentarzy | rafbl

Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) podjęła decyzję o zmianie systemu rozgrywek w fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. W przeciwieństwie do dotychczasowych edycji rozgrywek każdy z uczestników rozegra dwa turnieje. Kędzierzynianie będą gospodarzem jednego z turniejów, natomiast drugi rozegrają w Bełchatowie.

ZAKSA organizatorem turnieju Ligi Mistrzów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników Ligi Mistrzów CEV, w porozumieniu z federacjami oraz przy konsultacji z władzami klubów uczestniczących w siatkarskiej Lidze Mistrzów, podjął decyzję o odejściu od tradycyjnej formuły. Dotychczas mecze fazy grupowej rozgrywane były na zasadzie meczów domowych i wyjazdowych (podzielonych na dwie rundy), w ramach konsensusu uznano, że kluczowe będzie ograniczenie wyjazdów. I tak czeka nas zmiana formatu rozgrywek, dla każdej z grup zorganizowane zostaną po dwa turnieje, w których zespoły rywalizować będą w systemie każdy z każdym. Pojedynczy turniej rozłożony będzie w czasie, tak aby zespoły rywalizowały ze sobą przez trzy dni. Zmagania wystartują początkiem grudnia, ostatnie turnieje rozegrane zostaną pod koniec lutego.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uniknie jakichkolwiek wyjazdów zagranicznych, pierwszy turniej zmagań grupy A rozegrany zostanie bowiem w Kędzierzynie-Koźlu. Turniej w HWS „Azoty” zaplanowano na termin 8-10 grudnia. Również w przypadku turnieju rewanżowego podopieczni Nikoli Grbicia mogą mówić o dogodnej lokalizacji, organizatorem turnieju zaplanowanego na termin 26-28 stycznia będzie bowiem PGE Skra Bełchatów. Przypomnijmy, że w grupie A obok Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i bełchatowian znalazły się Fenerbahce Stambuł (Turcja) oraz Lindemans Aalst (Belgia).

Jak przyznał Prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sebastian Świderski kompromis i decyzja CEV w obecnej sytuacji jest najlepszym z możliwych rozwiązań. - Cieszymy się, że mamy możliwość zorganizowania turnieju w Kędzierzynie-Koźlu. Gra we własnym obiekcie to duży atut, a w momencie, w jakim się znajdujemy tym większy, bowiem unikamy podróżowania po Europie. Liczymy i wierzymy, że sytuacja związana z epidemią do tego czasu uspokoi się na tyle, że organizacja turnieju nie będzie zagrożona. Ze swojej strony zapewniamy, że dostosujemy się do wszystkich wytycznych i wymogów, jakie zostaną przed nami postawione zarówno przez Europejską Federację Siatkówki, jak i organy sanitarne w Polsce – powiedział prezes klubu, podkreślając, że turniej w Kędzierzynie-Koźlu ma być pierwszym krokiem w stronę celu, jaki stawia sobie ekipa Nikoli Grbicia. - Mamy nadzieję, że ten turniej będzie początkiem naszej drogi ku awansowi do kolejnej rundy Ligi Mistrzów.