Piątek, 21 czerwca 2024

imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

RSS

Żorski bieg po zdrowie przyciągnął prawie 400 pasjonatów [ZDJĘCIA]

11.10.2020 16:15 | 0 komentarzy | ska

W tym roku przez ograniczenia związane z epidemią nie odbył się Żorski Bieg Uliczny na dystansie 10 km, jak miało to miejsce w poprzednich latach. Aby zachować ciągłość wydarzenia, w tym roku jednak jako XIII edycja biegu odbył się Bieg po zdrowie na dystansie 2 km. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Żorski bieg po zdrowie przyciągnął prawie 400 pasjonatów [ZDJĘCIA]
Mimo ryzyka deszczu i ograniczeń sanitarnych Bieg po zdrowie przyciągnął stałych bywalców.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żorski bieg po zdrowie przyciągnął prawie 400 pasjonatów [ZDJĘCIA]

To już tradycja, że co roku do Żor przyjeżdząją biegacze z całego regionu, by wziąć udział w Żorskim Biegu Ulicznym. W tym roku impreza miała jednak inny charakter ze względu na zachowanie rygorów sanitarnych. 

- Nie chcieliśmy robić przerwy i kontynuować 13. edycję Żorskiego Biegu Ulicznego. Dzisiaj wprawdzie nie po ulicach, bo już dwa miesiące temu zdecydowaliśmy, że nie będziemy organizować biegu na dystansie 10 km. Okazuje się, że jeśli mielibyśmy przygotowany bieg, to dzisiaj nie mógłby zostać zrealizowany - powiedział nam Marek Utrata, dyrektor MOSiR w Żorach. - Z góry założyliśmy, że bieg na terenie Parku Cegielnia odbędzie się w czterech partiach po 100 osób. Szybko wyczerpały się miejsca, co świadczy o tym, że mieszkańcy czekali na Żorski Bieg po Zdrowie. Od soboty obowiązuje strefa żółta, co nie zmieniło jednak faktu, że mogliśmy zorganizować bieg w czterech startach po 100 osób - podkreśla Marek Utrata. 

Do biegu zapisało się 400 osób, jednak ostatecznie w imprezie udział wzięło nieco mniej biegaczy. Po przebyciu dystansu 2 km po każdym biegu odbywało się losowanie nagród. Każdy kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.