Czwartek, 29 lutego 2024

imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla

RSS

Dobro silniejsze niż chłód i epidemia. W Raciborzu kilkaset osób pobiegło dla Bożeny Kalety [ZDJĘCIA] [RELACJA WIDEO]

11.10.2020 11:32 | 2 komentarze | żet
Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 08:46

TEKST AKTUALIZOWANY

- Kocham Was wszystkich - w tych słowach pani Bożena podziękowała organizatorom i uczestnikom biegu charytatywnego, który został zorganizowany w celu zebrania pieniędzy na jej rehabilitację.

Dobro silniejsze niż chłód i epidemia. W Raciborzu kilkaset osób pobiegło dla Bożeny Kalety [ZDJĘCIA] [RELACJA WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bożena Kaleta potrzebuje codziennej rehabilitacji po tym jak w zeszłym roku podczas snu doznała niedotlenienia mózgu. Zorganizowany 11 października na stadionie OSiR w Raciborzu Bieg dla Bożeny miał na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację chorej raciborzanki (zbiórka prowadzona jest również w internecie na portalu pomagam.pl - kliknij TUTAJ aby przejść do strony zbiórki).

W wydarzeniu wzięła udział rzesza mieszkańców z całego regionu, nie tylko Raciborza i powiatu raciborskiego, ale również Lysek, Pstrążnej, Kietrza, Kędzierzyna-Koźla czy Jastrzębia-Zdroju.

Rozgrzewkę przed biegiem dla dzieci poprowadziła Justyna Święty-Ersetic. Najmłodsi biegacze otrzymali od mistrzyni Europy pamiątkowe misie Orlenu.

Następnie przyszła pora na bieg główny, w którym pobiegli dorośli (oraz dzieci, dla których jedno okrążenie było stanowo zbyt krótkim dystansem).

Bieg dla Bożeny został zorganizowany przez Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne "Pracownia Przyszłości", Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę", TEB Edukacja Racibórz we współpracy z Akademią Fitness oraz OSiR Racibórz.

Impreza spotkała się z dużym odzewem zarówno miłośników biegania skupionych w grupach takich grupach jak Eko-Okna Runners, Easy Run, czy Biegam Bo Lubię, jak i osób, które wolą biegać w samotności lub w ogóle tego nie robią, ale chciały po prostu pomóc.

Pracownia Przyszłości informuje, że zebrana w trakcie biegu kwota przekroczyła 10 tys. zł.

W galerii obszerna fotorelacja z biegu (kilkaset zdjeć).

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka