Piątek, 23 lutego 2024

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Grał w ROW-ie Rybnik teraz trafił do włoskiej Serie B

01.10.2020 15:35 | 0 komentarzy | kozz

24-letni napastnik, urodzony w Knurowie Sebastian Musiolik przeszedł z ekstraklasowego Rakowa Częstochowa do występującej we włoskiej Serie B drużyny - Pordenone Calcio. 

Grał w ROW-ie Rybnik teraz trafił do włoskiej Serie B
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Musiolik został wypożyczony na rok z Rakowa do włoskiego Pordenone Calcio. Umowa zawiera opcję transferu definitywnego. 24-letni napastnik w trwającym sezonie rozegrał cztery spotkania w PKO Ekstraklasie i nie strzelił żadnego gola. Strzelał za to w poprzednim sezonie kiedy to pokonał bramkarzy sześciokrotnie. Pordenone występuje w Serie B. Green Lizards (Zielone Jaszczurki) w pierwszej kolejce zremisowało 0:0 z US Lecce. Piłkarzem włoskiego klubu jest inny Polak Adam Chrzanowski (wcześniej Lechia Gdańsk, Miedź Legnica, Wigry Suwałki).

Sebastian Musiolik to wychowanek Piasta Leszczyny, Górnika Czerwionka, RKP Rybnik i Energetyka ROW Rybnik. Następnie zadebiutował w seniorach rybnickiej drużyny skąd próbował swoich sił w Piaście Gliwice. Wrócił do ROW-u, skąd znów, tym razem udanie zaprezentował się w Ekstraklasie w zespole Rakowa Częstochowa. Pordenone Calcio to pierwszy zagraniczny klub Musiolika. Wcześniej był przymierzany do jednego z zespołów z Korei Południowej.